1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanmaya Başlanmıştır ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanmaya Başlanmıştır ? , Kim Başlatmıştır ? ,
  Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanır ? , Ne Zaman Kutlanmaya Başlamıştır ? ,

  Nereden çıkmıştır sevgililer günü bunu bir çoğumuz merak etmişizdir bugünkü konumuzda sevgililer gününün tarihçesi hakkında sizlere kısa bilgiler hazırladık umarız merak edenler için açıklayıcı bilgiler sunmuşuzdur.

  Öncelikle Sevgililer Günü Tarihçesi Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gün. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda Aziz Valentin Günü olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

  Günümüzde Sevgililer Günü 14 Şubat, 1800 yıllarda Amerika'lı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

  Dünyada sevgililer günü Hristiyan kökenli bayramlardan biri olduğu için bir çok müslüman ülkesinde hoş karşılanmamaktadır. Suudi Arabistan'da resmi olarak da kutlama etkinlikleri ve İslami olmayan bu Hristiyan Bayramının kutlanmasında kullanılan ürünlerin satışı ülkede yasaklanmıştır.
  Kaynak Vikipedia
   
 2. K

  Kara Yeni Üye

  Sevgililer gününü neden bir güne sığdırır insanlar anlamam illaki o gün mü hediye alınır sevgiliye arada bir özel günlere takılmadan sevgiliyi sevindirmek gerek
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  İşte sevgiyi o gün ifade ediyorlar, burada önemli olan bir günde kutlamak değil tabi her şeyin önemini anlatan bir zaman vardır, burada önemli olan sevgililer günü diye insanları alışverişe yönlendirmeleri.
   
 4. S

  Sinel Yeni Üye

  Sevgililer gününü sadece bir güne sığdırmamak gerek
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş