1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sert Mi Yumuşak Mı?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Öğretmen sınıfa büyük bir torba getirir ve içindekileri göstermeden yere bırakır. Merak eden öğrencilere içine bakmadan dışından dokunabileceklerini söyler.

  Öğrencilerin dokunma istekleri azalınca yere daire şeklinde oturulur ve öğretmen torbayı işaret ederek:

  “Acaba içinde neler var, hepimiz merak ediyoruz değil mi? Acaba ilk olarak kim gelip bu torbadan bir tane nesne çıkarmak ister?” diye sorar. İsteyen öğrenciler tek tek gelerek torbadan bir nesne çeker ve yerine geçer. Öğretmen de bir tane nesne çeker ve “Elimde… var. Bu … yumuşak/sert bir nesne ya senin ki… (öğrencinin adı)?” diye sorar ve öğrenciler sırayla elindeki nesnenin adını ve sert mi yoksa yumuşak mı olduğunu söyler.

  Etkinlik tamamlandığında sert mi yoksa yumuşak mı olduğunu nasıl anladığımız hakkında sohbet edilir.

  Sınıfta sert ve yumuşak merkezi oluşturulur ve öğrenciler ellerindeki nesneleri ait oldukları merkeze yerleştirip masalara geçerler.

  Sert mi yumuşak mı kavramı ile ilgili olarak okuma yazma çalışması yaprağı hazırlanarak çalışma yaptırabileceğiniz gibi sert ve yumuşak nesnelerden yararlanarak sanat etkinliği yapım işleminizi de gerçekleştirerek öğrencilere daha iyi eğitim gerçekleştirebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş