1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Selami Altınok Kimdir?

Konu, 'Siyasetçi ve Asker' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  2013 Yılının son ayında İstanbul Emniyet Müdürü olarak atanan eski Vali Selami Altınok hakkında bilgiler.

  1966'da Erzurum'un Narman İlçesinde dünyaya gelen Altınok. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum şehrinde tamamladıktan sonra, 1984'de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 1988 yılında bu üniversiteyi bitirdi. 1989 yılında Erzincan'da Kaymakam adayı olarak göreve başladıktan sonra bir yıl süreyle İngiltere'de görevli olarak bulundu. Selami Altınok evli olup, iki erkek, bir kız çocuk sahibi bir aile babasıdır. Yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir
  [​IMG]
  Selam Altınok'un Görev Yerleri Sırasıyla;

  Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, Van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı. Van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Aksaray Valisi olarak atanmıştır.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş