1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Şekillerle İlgili Güzel Bir Etkinlik

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

  1. Hayal Gemisi

    Hayal Gemisi Yeni Üye

    Öğretmen tahtaya üçgen, daire, kare, dikdörtgen şekillerini çizer. Çocukların masalarına da bu şekillerden oluşmuş bloklar yerleştirir. Çocuklar öğretmenin yönergesiyle bu şekillerin benzerlerini sınıfta aramaya başlarlar. Bulduklarını masalarına getirirler. Şekilleri toparlama işi bitince öğretmen çantasından 4 tane çuval çıkarır. Öğretmen çocuklardan çuvalların üzerindeki şekillere dikkat ederek masanın üzerindekileri ait oldukları çuvallara koymalarını ister.

    Şekiller çuvallarda toplandıktan sonra hep birlikte lavaboya gidilerek el yüz temizliği yapılır. Temizlik sırasında kullanılan malzemelere dikkat çekilir. Hepsinin ne işe yaradığı hakkında da sohbet edilir. Sınıfa dönüldüğünde temizlik malzemeleri hakkında başlayan sohbet devam ettirilir. Banyoda, mutfakta, tuvalette… Hangi temizlik malzemelerine ihtiyaç duyarız sorusu hakkında konuşulur. Sohbet sonunda okuma yazma çalışma yaprağı yönergeler doğrultusunda tamamlanır.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş