1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Şekerden Kapı Süsü Yapma

Konu, 'Süsleme Sanatı' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  [​IMG]
  Jelibolardan yapabileceğiniz şeyleri öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. Örneğin kapı süsü yapabilirsiniz. Hem çok şirin, hem de masrafsız. Üstelik bu süsleri yapmak çok kolay.

  Kapı süsünü yapabilmek için ihtiyacınız olan şeyler; bir kase üzeri şeker kaplı jelibon şeker, biraz kürdan, kurdele ve kürdanlari üzerine batırmak için uzun bir sünger. Yapılışı ise şöyle:

  [​IMG]

  • İlk olarak süngeri bir çember oluşturacak şekilde katlayın ve ucunu kurdele yardımıyla birleştirin.


  [​IMG]

  • Kürdanları ikiye bölün. Kaç tane kürdan gerektiğinden emin olamazsınız ama çok fazla kürdanı ziyan etmemek için, çok fazla yapmayın. Gerekirse tekrar kırarsınız.


  [​IMG]

  • Jelibonları kürdanların sivri taraflarına geçirin. Kürdanların şekerlerin öbür taraflarınfan çıkmamasına özen gösterin.


  [​IMG]

  • Son olarak ucuna jelibon yerleştirdiğiniz kürdanları süngere takmaya başlayın. Süngerin her tarafı dolduğunda çok güzel bir süsünüz olacak. Bu süsü isterseniz kapınıza asabilirsiniz, isterseniz de evinizde herhngi bir duvara asabilirsiniz. Hatta ortasına fotoğraf ya da resim koyarak çerçeve olarak bile kullanabilirsiniz. Bu süsü nasıl değerlendireceğiniz sizin hayal gücünüze kalmış.
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Jelibonlardan ne kadar güzel kapı süsleri yapılmış eline sağlık canım
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Çelik kapıların karamsarlıgı kapatacak süsler yapmak gerekiyor..
   
 4. A

  Abdullah Yeni Üye

  Şekerden bir çok kapı süsü kendi kendime sıkılınca teklonoji tasarım dersinde çok yapmıştım ama çok güzel oluyordu ve tam çelik kapılara asmak için birebir.....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş