1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sehpa Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Konu, 'Dekorasyon' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Her oturma odasının ana mobilya parçaları arasında yer alan orta sehpalar seçilirken aklımıza acaba hangi orta sehpa modeli odama daha çok yakışır; sehpanın yüksekliği ne olmalı; sehpamı kare mi, yuvarlak mı, dikdörtgen mi yoksa cam mı seçmeliyim gibi soruları kafamızdan atamayız. Şimdi sizlere sehpa seçiminde dikkat etmeniz gereken birtakım püf noktalarından bahsetmek istiyorum.

  *Öncelikle koltuğunuzun yüksekliğine uygun bir orta sehpa seçmeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

  *Dikdörtgen bir sehpa hemen hemen bütün oturma odalarına uygundur. Yuvarlak bir orta sehpa ise odalarda yumuşak bir hava yaratır. Kare bir sehpa daha geniş yerden yararlanmanızı sağladığı gibi odada geniş yer zapt eder. Eğer küçük bir salonunuz varsa asla kare sehpa tercihinde bulunmamalısınız.

  *Sehpanızın uzunluğuna kanepelerinizin uzunluğuna göre karar vermeniz gerekmektedir. Bu ayrıntıya son derece dikkat etmeniz gerekmektedir.

  *Yumuşak ahşap tipi orta sehpalara oranla daha zor çizilen bir orta sehpa tercihinde bulunmak istiyorsanız kiraz, meşe, ceviz ya da çınar gibi ahşaptan yapılmış orta sehpa tercihinde bulunmalısınız.

  *Sehpaların ayak bağlantılarının sağlamlığını kontrol etmeniz önerilmektedir. Lake sehpaya uzun ömür ve dayanıklılık verir.

  *Metal sehpa tercihinde bulunacaksanız paslanmaz çelikten yapılmış orta sehpa tercihinde bulunabilirsiniz.

  *Küçük odalar için şeffaf görünüm veren kalınlığı iyi düzeyde olan cam orta sehpa tercihinde bulunmanız yerinde olacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş