1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Şeffaf Diş Telleriyle Mükemmel Görünün

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında _tugba_ tarafından paylaşıldı.

 1. _

  _tugba_ Yeni Üye

  Görünmeyen Diş Teli
  Görünmez Diş Telleri
  Görünmeyen Diş Teli ile Tedavi

  GÖRÜNMEZ DİŞ TELLERİYLE MÜKEMMEL SONUÇ!

  [​IMG]
  Ağız ve diş sağlığı konusunda gelişen teknikler sayesinde diş yapınızdaki çapraşık dişlerin tedavisi artık çok kolay. Özellikle çocukluk döneminde başlayan ve geç kalınmış diş bozukluklarında uygulanan ortodonti tedavileri ile diş kusurları sorun olmaktan çıkıyor. Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu özellikle estetik açıdan yetişkin ve genç hastalarda uygulanan Incognito ortodonti tedavisi hakkında bilgiler verdi.
  Incognito Lingual Tedavi
  Yetişkinlerde ve gençlerde çapraşık dişlerin ortodonti tedavi sürecinde kullanılan incognito, dünyada en yaygın şekilde kullanılan lingual tedavi sistemidir. Dişlerimizin arka yüzeylerinin fizyolojik yapısından kaynaklanan girinti çıkıntılardan dolayı hem klinikte indirekt uygulamayı hem de laboratuar aşamalarını gerektirir. Özellikle estetik görünüm açısından kaygı taşıyan tüm hastalarda kullanılabilir. Bu sistem braketlerin dişlerin ön yüzeyi yerine, arka yüzeyine yapıştırılması suretiyle onların tamamen görünmez olmasını sağlayan bir tekniktir.


  Diş yüzeyinde görünmez olması sebebi ile temizlenmesi kolay olan bu aparat, hastanın daha rahat kullanmasına yönelik tasarlanmıştır. Estetik kaygı oluşturmadığı için hastalar için uygundur. Kullanılan teller ve braketler her hastaya ayrı hazırlandığı için bilgisayarlı dizayn teknikleri ile üretilirler.


  Kullanımda Bunlara Dikkat!

  İlk zamanlarda dile yakın bir bölgeye yerleştirilmesi sebebiyle dil apreye alışıncaya kadar bazı sıkıntılar yaşanabileceğini belirten Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, hastanın konuşma zorluğu çekebileceğini ve dilde ilk zamanlar kızarıklıklar ve ağrılar olabilir. Dillin apreye alışmasından sonra bu sorunlar ortadan kalkar.


  Tedavi sırasında öncelikle sert gıdalar tüketilmemeli, ön dişlerle ısırma ve baskı oluşturabilecek çiğneme yapılmamalıdır. Yumuşak gıdalar tüketilmeli ve besinler küçük parçalara ayrılmalıdır. Ayrıca ağız hijyeni iyi sağlanmalı, dişler düzenli fırçalanmalıdır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Erişkinlik döneminde bir çok çocuk diş tellerinden rahatsız oluyor ve bu olay sosyal hayatını derinden etkiliyor, şeffaf diş teli uygulaması bu alanda bir devrim niteliginde.
   
 3. i

  irem Yeni Üye

  Bence seffaf teller daha güzel görünüyor sonucta bir kaç aylık bir işlem degil 1-2 yıl kadar o tellerle yaşıyoruz
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi


  Evet dogrudur genelde eriskinlik döneminde olanlar kullandigi icin ilk basta alisilmasi zor oluyor, sahsen hic kullanmadim ama alisilir onada be abi :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş