1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sefarad Biyografi-Sefarad Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  SEFARAD  SAMİ LEVİ (solist)

  doğum tarihi : 13 nisan 1981

  doğum yeri : istanbul

  1998 yılı göztepe lisesi mezunu. 5 yaşında ana okulu’nda müzikle tanıştı. ilkokulöğretmeni levi ailesini sami’nin sesi konusunda uyardı ve mutlaka değerlendirmesini söyledi. musevi cemaati içinde sefarad müziği ile büyüyen sami bu şarkıları anneanne ve babaannelerinden dinledi. aile içinde kullanılan dille ve şarkılarla sefarad kültürünü öğrendi. 1996’da cem’le olan arkadaşlığı sami’yi sefarad grubu ile tanıştırdı. yaklaşık 8 yıldır sefarad müziğiyle profesyonel olarak uğraşan sami levi grubun solisti.  CEM STAMATİ (bas gitar)

  doğum tarihi: 21 ocak 1981

  doğum yeri : istanbul

  1999 yılı ulus özel musevi lisesi mezun. halen anadolu üniversitesi çalışma ekonomisi bölümüne devam etmekte ... ortaokulda gitar çalarak müziğe ilk adımlarını atan cem aynı zamanda medya sektöründe aktif iş hayatı içerisinde zenithmedia turkey şirketinde iş geliştirme uzmanı olarak görev yapıyor.  ceki benguşe (GİTAR)

  doğum tarihi : 19 temmuz 1980

  doğum yeri : istanbul

  1999 yılı ulus özel musevi lisesi mezun. liseden sonra akademi istanbul’da reklam bölümünü bitiren ceki şu anda müzik dışında kalan vaktini aile şirketinde babasıyla birlikte ticaret yaparak geçiriyor. 1996 yılında lise eğitiminin sonlarında sefarad grubunun temellerini cem’le beraber oluşturan ceki grubun kurucu üyesi. sefarad müziğiyle asıl tanışması çocuk denecek yaşlarda “loş paşaroz sefaradis” grubuna babasının desteğiyle girmesiyle olmuş. daha sonra los paşaroz’dan ayrılarak kendi “sefarad” grubunu kuran ceki grupta gitar çalıyor.

  RESİMLER

  [​IMG]

  [​IMG]

   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  yaşayıp yaşamadıkları bilinmiyor. bir anda parlayıp bir anda sönenler arasında yerini almıştır bu müzik grubu.
   
 3. E

  Elma Yeni Üye

  Sefarad grubunu çok başarılı buluyorum
   
 4. M

  Muhibbi Yeni Üye

  yamulmuyorsam ilk kez emel sayın'ın söylediği kız sen istanbul'un neresindensin'in eller havaya versiyonuyla sahalara dönen grup.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş