1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saro Secikyan Biyografi-Saro Secikyan kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]

  [​IMG]  Saro  Kasım 1972'de İstanbul'da doğdu. 6 yaşında çalmaya başladığı akordeonuyla müzik hayatına adım attı. Lise yıllarında yine klavyeli çalgılarla ilgilendi. Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü'nde çello eğitimiyle devam ettiği müzik hayatına ilk şarkı sözlerini yazmaya başlayarak yeni bir adım atmış oldu.  1990 yılında tanıştığı ve akabinde beraberce bir grup kurup müzik çalışmalarına başladığı Febyo Taşel ile birlikte günümüze kadar gelen bir müzik serüvenine atıldı. Yazdığı sözleri artık besteleyecek ve onun ruhundan anlayacak bir dost edinmişti. Beraberce birçok kimi yayınlanmış kimi henüz kimsenin sesinde hayat bulmamış eserlere imza attılar. 1995'te rahmetli Kerim Tekin'in ilk albümündeki "Bana Bir Zevce Lazım" ve "Çapkın Yaz" yayınlanmış ilk eserleridir. Saro Secikyan ayrıca İbrahim Sadri'nin albümünde Necip Fazıl Kısakürek şiiri ve Yücel Arzen bestesi "Kaldırımlar"ı dizi müziklerinde seslendirme yapmıştır. Tüm bunların yanında yaklaşık 17 yıldır sahne çalışmaları yapmaktadır...
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  100. yılda fenerbahçe albümünde funda arar'ın da seslendirdiği sen fenerbahçe şarkısının hem sözlerini yazan hem de albümde seslendiren sanatçı.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  süper bir performansa sahip, muhtemelen söyleyemeyeceği herhangi bir müzik türü olmayan sanatçı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş