1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sarımsak ve Limon Kürü Nasıl Hazırlanır?

Konu, '| S | Ş | T | U' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Zaman geçmezin ki bir başka kür tarifi ile karşılaşmayalım, son günlerin popüler kürlerinden olan sarımsak ve limon kürünün birçok derde deva olduğu ortaya çıktı. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu karışımı evinizde kolaylıkla hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.
  [​IMG]
  Dilerseniz sarımsaklı ve limonlu karışım için gerekli olan malzemeleri sıralayalım. Sonrasında bu güzel karışımın yararlarına göz atalım.

  60 adet bol sulu limon, 47 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoza da ihtiyacımız olacak, pet şişe kullanılmaması gerekiyor cam kavanoz kullanmanız daha hijyenik ve sağlıklı iyi olacaktır. Son olarak önemli bir hatırlatma yapmak isterim, az sonra hazırlayacağımız karışımın içerisine kesinlikle tatlandırıcı şeker yada tuz gibi maddeler karıştırmadan sek olarak tüketmeniz gerekiyor.

  Limonlu ve Sarımsaklı kür nasıl hazırlanır isterseniz tarifimize geçelim.


  Öncelikle iki litrelik kavanozu dolduracak limon sıkıp suyunu çıkartınız. Soyulmuş 47 diş orta boy sarımsağı ezerek limonun içine attıktan sonra, şişenin kapağını sıkıca kapatınız. 25 gün boyunca serin bir yerde tutmak gerekiyor ve her gün birkaç kezde çalkalayınız. Bu özel karışımın hiç ışık görmemesi gerekiyor buna ayrıca özen göstermek gerekli.

  Bu süre zarfında sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz. 25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı içmeniz gerekiyor. Bu şekilde her gün düzenli olarak ve aynı saatte hazırlaıdğınız karışımı içince şifa bulacaksınız.

   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş