1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Salyangoz ve Kırkayak İle İlgili Plan Örneği

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Öğretmen çocukları masaya davet ederek, Salyangoz-Kırkayak şarkısını dinletir. Şarkı daha sonra çocuklarla beraber hareketleriyle söylenir. Şarkıyı arkadaşlarına söylemek isteyen çocuklar dinlenir.

  Salyangoz Şarkısı


  Benim adım salyangoz
  Yavaş gezerim böyle

  Sırtımda güzel evim
  Gelir benle her yere

  Küçük bir tehlikede
  Saklanırım evime

  Parıltı bırakırım
  Gezindiğim her yerde

  Karnımda ayaklarım
  Boynuzumda gözlerim

  Artık beni tanıyın
  Çok sevimli hayvanım

  Salyangoz ile Kırkayak’ın canı biraz dolaşmak istemiş denilerek çocuklarla yürüme canlandırmasına geçilir. Önce hızlı sonra yavaş ve normal tempoda yürünür. Ardından kedi, köpek, sinek, aslan, tavşan, kurbağa gibi birçok hayvan ve yürüme şekilleri canlandırılır. Canlandırmaların sonunda yine salyangoz/kırkayak olunur ve bu şekilde masalara kadar tekrar yürünür. Öğretmen çocuklara çeşitli hayvan resimleri dağıtır. Hayvanların vücudu yırtma yapıştırma tekniği ile tamamlanır, bacakları ise şönille kaplanır. Tamamlanan çalışmalar panoya asılır. Daha sonra çocuklarla beraber hayvanlarla ilgili sohbet edilir. Hayvanları korumak için neler yapılabileceği, hangi hayvanın nerede yaşadığı gibi sorular sorularak çocukların bilgileri yoklanır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş