1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Salatı Tefriciye Duası Ve Ehemmiyeti

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Birçok kişinin hayatı boyunca başına birçok kötü olay gelmiştir. Bu konuda manevi destek alabilmek için insanoğlu dualarla kurtuluş bulma çabası içine girer. Salatı Tefriciye duası 4444 defa okunduğu taktirde Allah sizin önünüze hayırlı kapılar açacaktır.

  Bir kişinin çok önemli bir işinin ya da önemli bir dileğinin gerçekleşmesi için; belanın üzerinden kalkıp gitmesi için Salatı Tefriciyeyi 4444 kez okunması gerekmektedir. Bu mübarek duayı okuyarak hayır kapılarınızı aralamak istiyorsanız aşağıya eklediğim ekten Arapça ya da Türkçe meali okuyarak karşılık bulabilirsiniz.

  [​IMG]

  Salat-ı Tefriciye Duası Türkçe Okunuşu:

  “Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

  Salat-ı Tefriciye Duasının Türkçe Meali

  “Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş