1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sahurda En Son Saat Kaçta Yemek Yenir ?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  2013 Ramazan Ayında Sahurda En Son Saat Kaçta Yemek Yiyebiliriz ?

  11 Ayın efendisi Ramazan Ayında en son yemek yeme saati diyanetin takvimindede açıklandığı üzere yemek yemeye imsak saatinin başlamasıyla birlikte sahur yemeğimize son vermeliyiz. Eğer İmsak vaktinin farkına varmadan yemek yemeye devam edilirse yada su içilirse o günün orucunun kazasının yapılması gerekecektir.
   
  1 kişi bunu beğendi.
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bakara 187. Ayet'de Allah'ımız şöyle buyurur. Oruç gecesinde kadınlarınıza yaklaşmak size helâl kılındı. Onlar, size örtüdürler, siz de onlara örtüsünüz. Allah, (Ramazan gecelerinde hanımlarınıza yaklaşarak) kendinize zulmetmekte olduğunuzu bildi de tövbenizi kabul edip sizi affetti. Artık eşlerinize yaklaşın ve Allah’ın sizin için yazıp takdir etmiş olduğu şeyi arayın. Şafağın aydınlığı gecenin karanlığından ayırt edilinceye (tan yeri ağarıncaya) kadar yiyin, için. Sonra da akşama kadar orucu tam tutun. Bununla birlikte siz mescitlerde itikâfta iken eşlerinize yaklaşmayın. Bunlar, Allah’ın koyduğu sınırlardır. Bu sınırlara yaklaşmayın. Allah, kendine karşı gelmekten sakınsınlar diye, âyetlerini insanlara böylece açıklar.

  Ayet açık ve net gözünüzle görün diyor ve sabahın çizgisi belli olsun diyor biz çok önceden oruca başlıyoruz, hadi başladınız bari Namazı biraz geciktirin çünkü Namaz vakti girmemiş oluyor bu hesaba göre.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş