1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sağlıklı Zayıflatan 3 Diyet Türü

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Sağlıklı zayıflamak isteyen kişilerin uygulayabilecekleri 3 diyet buldum ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerde zayıflamak istiyorsanız ve bunu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız bu diyetlerden faydalanabilirsiniz.
  [​IMG]
  Düşük Kalorili Diyet:

  Bu diyette şeker, karbonhidrat ve tatlılardan uzak durarak zayıflayacağınız bu diyette ekmek tüketimi sadece 100- 150 gram arasında olmalıdır. 80 gram yağ ya da 60 gram protein tüketiminde bulunmanız gerekmektedir. Alkollü içeceklerden uzak durarak, yüksek kalorili yiyecekler yerine haşlama sebze ve vitamin içeriği yüksek olan meyvelerden faydalanmak da yarar görülmektedir.
  [​IMG]
  Az ve Sık Yiyerek Zayıflayacağınız Diyet:

  Bu diyette mide rahatsızlığı olan kişiler genel olarak yararlanabilmektedir. Tok olduğunuz zaman dilimlerinde sofradan uzak durmalı aç iken ne yediğinizin bilincinde fazla aşırıya kaçmadan tüketimde bulunmalısınız. Günde 3 öğün yemeğinizi düzenli olarak yeterli miktarda yemeli ve ara öğünlerle günü zenginleştirmelisiniz. Ara öğünlerde midenizi yatıştıracak yiyecek tercihlerinde bulunmalısınız. Unlu ve şekerli besinlerden kaçınırken günlük 2 litrelik su ihtiyacınızı mutlaka yapmalısınız.

  Az Yağlı Diyet:

  Bu diyette derisiz tavuk eti, meyve- sebze- az yağlı süt ürünleri, yağsız balıklar tüketilmelidir. Yağ vücudunuzun baş düşmanıdır. Yağ kullanımınızı sınırlandırmalı ve 40 gramdan fazla yağ tüketimde bulunmak yasaktır.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş