1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sağlıklı Yollarla Kilo Vermek

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında atiyecinar55 tarafından paylaşıldı.

 1. a

  atiyecinar55 Misafir

  Birkaç kilo fazlanız varsa ve bu fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız bunu yapmanın birçok sağlıklı yolu vardır. Sadece spor yaparak ya da ağır diyetler yaparak zayıflamak yerine daha kolay ve hızlı bir biçimde sağlıklı yollarla zayıflamak mümkündür.

  5 kilo verdiğinizde kendinizi daha mutlu edeceğini mi düşünüyorsunuz? Tüm hayatınızın sadece fazla kilolarınızdan kurtularak değişeceğini ve daha mutlu olacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kilo vermeyi öncelikle sağlıklı bir yaşam sürmek için isteyin.

  Gerçekten kilo vermeye ihtiyacınız var mı? Spor salonunda sizi çalıştıran kişilerin söylediklerinin aksine kilo vermeniz gerekip gerekmediğine kendiniz karar veremezsiniz. Ortaokuldan beri hep kilolu olduysanız muhtemelen vücut yapınız çok zayıf olmaya müsait değildir. Bu yüzden düzenli spor ve beslenme ile ideal kilonuza ulaşmaya çalışın.

  Kilonuzun sizi mutsuz ettiğine inanıyorsanız zayıflamaya çalışırken çok olumlu sonuçlar elde edemezsiniz.  Kilo vermeyi öncelikle sağlık açısından önemseyin. Zaman, mekân ve sosyal durumlar gibi sebepler yüzünden sağlıklı yeme fırsatı bulamayabilirsiniz. Kilo vermek istiyorsanız aşağıdakilere dikkat edin.

  Öncelikle eskiden yaptığınız ve başarısızlıkla sonuçlanan diyetleri unutun. Metabolizmanızın üzerinde olumsuz etki yapan birçok yanlış diyet uyguladıysanız artık doğru beslenmenin zamanı gelmiş demektir. Günde en az 1200-1300 kaloriye ihtiyacınız var. Bu miktarı aşmamaya dikkat edin.
  Küçük değişikliklerin uzun süreli sonuçlar doğurduğunu unutmayın. Zayıflamak istiyorsanız aniden kilo veremeyeceğinizin bilincinde olun.
  Gerçekçi olmayan değişiklikler yapmaya çalışmayın. Belirli bir yiyeceği çok seviyorsanız kesinlikle yemeyeceğim gibi cümleler kurmayın.
  Hata yapınca üzülmeyin ve kafanıza çok takmayın. Herkes hata yapar. Yaptığınız hataların hedeflerinize ulaşmanızda sizi engellemesine fırsat vermeyin.
  Spor yaptıktan sonra bazı günler kendinizi sevdiğiniz bir yiyecekle ödüllendirin.
  Son olarak zayıflamaya çalışırken hayatınızla ilgili diğer önemli konuları göz ardı etmemeye çalışın.
   
 2. K

  Kara Yeni Üye

  Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız evvela boğazınızı biraz tutmanız gerek :)
   
 3. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Fazla kılolardan kurdulmak ıçın duzenlı spor yapılmalııı
   
 4. M

  Misafir Misafir

  evet haklisiniz ikiniz de hem bogazimizi tutmailyiz hemde sporumuzu yapmaliyiz:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş