1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sağlıklı Sağlıksız Besinlerle Alakalı Güzel Bir Etkinlik

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Günde 3 öğün yemek yediğimiz, hangi öğünlerde neler yediğimiz hakkında konuşmak için öğrencilerle birlikte kitap merkezine geçilerek rahat bir şekilde oturulur. Hangi hayvanlardan neler elde ettiğimiz resimleri ile birlikte gösterilir. Sağlığa zararlı olan besin maddeleri öğrencilere sorulur. Öğretmen bu maddeleri liste halinde yazar. Daha sonra sağlığa yararlı olan besin maddeleri sorulur ve bunlar da öğretmen tarafından yazılır. Sağlıklı- sağlıksız besinlerle ilgili slayt izlettirilebilir; resim kartları hazırlanıp sohbet edilebilir. Sağlıklı sağlıksız besinlerle ilgili proje çalışması yapılabilir.


  Resim yapmak istemeyen öğrencilere okula başladıkları günden bu yana yaptıkları etkinliklerden hangilerini hatırladıkları sorulur. Çocukların tek tek cevapları alınır ve mümkün olduğunca çok etkinlik hatırlamaları için ipuçları verilir. Daha sonra bu etkinliklerden hangilerinin oyun olduğu sorulur ve çocukların en çok oynamak istedikleri oyun tekrar oynanır.

  (Çocukların istedikleri bir başka oyun daha oynanabilir.)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş