1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sağlıklı Bir Bebek İçin Nasıl Beslenilmeli

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Gebelik sürecinde sağlıklı ve beslenmek için birtakım hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle gebeliğin ilk 3 ayında folik asit bakımından zengin bir beslenme planı uygulamanız bebeğin gelişimi açısından son derece önemli olacaktır. Folik asit bakımından yetersiz bir beslenme planı bebeğinizin beyin gelişimi ile ilgili sorunlar yaşamanıza sebep olabilecektir. Yiyecekleri çok fazla pişirmemek ve taze tüketmek de folik asit alımınızı hızlandıracaktır. Ispanak, kara lahana, kepekli ekmek, brokoli, brüksel lahanası, yeşil fasulye gibi besinler folik asit bakımından zengindir.

  A vitamini bakımından zengin besin tüketimi tercihinde bulunmalısınız. A vitamini alımı bakımından fakir kalan çocuklarda birtakım kalp sorunları olabilmektedir.

  Anne yeterli kalori ve vitamin ihtiyacını karşılamazsa kalsiyum ve demir eksikliği durumları görülebilir. Yeşil yapraklı sebzeler, peynir, süt, yoğurt yönünden zengin besin tüketimi tercihinde bulunarak kalsiyum ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Hamilelik döneminde C vitamini bakımından zengin besin tüketimi tercihinde de bulunabilirsiniz. Meyve ve sebzelerde bol miktarda bulunan C vitamini tüketimini bol miktarda gerçekleştirebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş