1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saçlarınızın Yıpranmasına Neden Olan Etmenler

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Saçlarınızın daima canlı görünmesini istemez misiniz? O halde sizlere önereceğim saçlarınızın yıpranmasına engel olacak etmenleri incelemeye ne dersiniz?

  *Çok sık şampuan değiştirmeniz durumunda saçlarınız bu sık değişime ayak uyduramayabilir ve bunun sonucunda saçlarınızda dökülme ya da kepeklenme gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  *Saçlarınızı duş bitiminde tam kurulamadan taramak da saçlarınızda kırılmalara neden olur. Saçlarınızı havlunuzla kuruladıktan sonra saç tarama işlemine başlamalısınız.

  *Saçlarınızı kurutmak istiyorsanız saç diplerinden uçlara doğru kurutma makinesini tutma işlem uygulaması gerçekleştirmelisiniz. Saçlarınızı karıştırarak kurutursanız saçlarınız parlaklığını yitirir.

  *Saçlarınızı sürekli toplamak da saçlarınızın hava almasına engel olur. Bu nedenle saçlarınızı at kuyruğu ya da topuz şeklinde toplama işleminizi her zaman uygulamamalısınız.

  *Saçlarınızı boyama işlemlerinden uzak durmalısınız. Organik boyalar saçlarınızı daha az yıpratacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş