1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saçlarımızın Parlaması İçin Neler Yapabiliriz?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Saçlarımız gün içindeki doğal ortamda hava kirliliği gibi sebeplerden dolayı canlılığını ve parlaklığını kaybetmektedir. Evde yapacağınız bakım ile doğal parlaklığını kaybettiğiniz saçınızın eski canlılığa kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Her saç tipine uygun bitkisel ürünlerden yararlanarak saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

  Kuru saçlar için 1 yemek kaşığı bal ile yarım fincan tam yağlı süt karıştırılıp saç diplerine yedirilir. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuanınızla yıkayabilirsiniz.

  Parlayan saçlar için: 1 yumurta sarısı ile 2 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılarak saç diplerine masaj şeklinde uygulanır. Bu şekilde yarım sat bekledikten iyice emilen bu karışım şampuanınız ile gönül rahatlığı içerisinde yıkanabilir ( saç yıkama işleminizi ılık su ile gerçekleştirmelisiniz ).

  Ilık su saçlar için en uygun olanıdır. sıcak su saçlarınızı yıprattığı gibi saç diplerinize de zarar verir. Bu kürü yaklaşık 15 günde 1 uygulayarak saçlarınıza canlılık kazandırabilirsiniz. Sizlere yardımcı bir diğer uygulama da Hint yağıdır. Yarım fincan Hint yağını az miktarda ısıtıp saçınıza uygulayarak canlı görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş