1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saçlar Güneşten Nasıl Korunur ?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Güneşin saçlara zararlarından korunmanın basit ve etkili yöntemlerini sizler için araştırdık. Aşırı güneşin saçlarınıza verdiği zarar büyüktür. Saçlarınızı yıpratır ve saç renginizin değişmesine neden olur.

  Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için neler yapılabilir ?

  Protein kullanımı önemlidir. Güneş ışınları saçlarınızdaki proteine zarar verir. Keratin içeren ürünler kullanarak saçlarınızı kuvvetlendirebilirsiniz.

  Saç bandı kullanımıda saçlarınızın güneşten zarar görmesini engeller. UV ışınlarından korunmanın bir yoluda koruyucu saç kremi kullanmaktır. Yaz aylarında saçlarınızı kısaltmakta etkili bir yöntemdir. İçerisinde peroksid, limon içerikli ve alkol içerikli ürünleri saçlarınıza sürmeyin. Bu maddeler güneş ışığı ile birleştiğinde saçlarınızın kurumasını hızlandırır ve kırılmasını sağlar. Saçlarınızı bol bol ıslatmaya özen gösterin. Denize veya havuza girmeden öncede mutlaka saçlarınızı ıslatınki direk klorla yada deniz tuzuyla karşılaşmasın.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Güneş bazen yarar bazen zarar sağlar bunun için doğru zamanda güneşte durmak lazım.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş