1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saça Nasıl Fön Çekilmelidir?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Saçınıza fön çekerken saçınız ister düz olsun ister dalgalı saçınızı öncelikle ıslatmalısınız. Fön suyu ya da normal su ıslatma işleminiz için yeterli olacaktır.

  Saçlar ilk olarak tepe noktasından ayrılarak pens yardımı ile tutturulur. Kulak yanlarından pens ile tutturulan saçlar arkaya doğru penslenir. Böylece farklı bölgeleri parça parça penslemiş olacak ve daha rahat fön çekebileceksiniz.

  Fön çekme işlemi için başlangıç noktanız kulak üstleriniz olmalıdır. Tarağa alınan saç tarağı taşıracak kadar çok olmamalıdır. Eğer çok saç alırsanız düzgün fön çekemezsiniz.

  Fön makinesi aynı bölgeye fazla tutulmamalıdır. Fazla tutulduğu taktirde kuruma ya da yıpranma durumu olabilir. Fırçayla makineyi hareket ettiren tarak saçın üst kısmından alınarak fönlenmelidir. Tarağı üst ve alt bölgede sıra ile hareket ettirmeniz saçlarınızın bozuk olan kısımlarını düzeltmeniz için gereklidir.

  Kulak bölgesine fön işlemi tamamlandıktan sonra ense bölgesi fönlenmeye başlanabilir. Ense bölgesi de bittikten sonra saçın üst bölgesine doğru fönleme işlemi devam edilir. En son saçın ön bölgesine fön çekilir; varsa kahkül ya da perçemler fönlenir.

  Saç fönleme işleminin ardından kalıcılık gerçekleştirme adına saç spreyi ile saça şekil verme işlemine geçilir. Spreyiniz yoksa briyantin ya da jöleden yararlanabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş