1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saç Şekillendiricilerinden Saçları Yıprananlara Öneriler

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Saç şekillendiricisini az kullanıyorum saçımı yıpratmak diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; çünkü saçlarınızı güzel görünsün diye bu şekillendiricilerden yararlanarak şekil veriyorsanız saçlarınızda kırılma ve matlaşmalar illa ki oluşur. Saç şekillendirici kullanmaktan vazgeçemiyorsanız seramik kaplamalı saç şekillendiricilerden yararlanabilirsiniz. Seramik kaplamalı ürünler saçlarınızın kırılmasını engellemektedir.

  Saçlarınızı şampuanları kullanırken 2 kere şampuanlama yerine 1 kere şampuanlama tercihinde bulunun yani az şampuan kullanın. Şampuan içeriği olarak sülfat içermeyen şampuan kullanımı tercihinde bulunmalısınız. Parlaklık serumu kullanmayı deneyebilirsiniz.

  Saç tipinize uygun durulanmayan serum tercihinde bulunabilirsiniz. Serum kullanımında saç tipinize uygun ürün tercihinde bulunmalı ve serumu saç uçlarına uygulamalısınız. Fazla serum sürerek fazla yağlı saça sahip olma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Nane ve okaliptüs özleri ile saçlarınızın gürleşmesine rehberlik edebilirsiniz. Keratinli ürün seçimlerinde bulunmalı ve uzun süreli kullanımlar ardından sonucu daha kaliteli hissetmeye başlayabileceksiniz. Keratinli ürünler saçlarınızın parlamasına ve ışıldamasına yardımcı olacaktır.

  Kurumuş ve parlaklığını yitirmiş saçlarda sıcak yağ kullanımı tercihlerinde bulunabilirsiniz. 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtıp saç diplerinize uygulayabilirsiniz. Bu sıcak yağ uygulamasını haftada bir kere uygulamalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş