1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saç dökülmesini hangi besinlerle önleriz

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Ebrar Bölüm Yöneticisi

  [​IMG]


  Saç dökülmesi zaman zaman hepimizin şikayetçi olduğu bir durumdur. Saçlarımız bazen mevsimsel bazende genetik durumlardan dökülebiliyor. Saçlarınızın dökülmesinin beslenme ile doğrudan ilgisi vardır. Vücut istediği besinleri alamadığında vücudumuzda istemediğimiz durumlar ortaya çıkabiliyor.
  Sağlıklı beslenen kişilerin daha sağlıklı saçlara sahip oldukları görülmektedir.

  Aslında saç dökülmesinin genelde kalıtsal nedenlerde meydana geldiği bilinse de iyi beslenmenin saçların sağlıklı olmasında büyük etkisi vardır. Sağlıklı beslenme önerilerine uyarak saç dökülmesini durdurmak mümkün değil ancak en azından saçlarınızın çok daha sağlıklı olmasına faydalı olabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığı için bol bol yeşil yapraklı sebzeler tüketin. Yeşil yapraklı sebzeler özellikle demir vitamini bakımından zengin oldukları için demir eksikliği sebebiyle görülen saç dökülmelerinde çok etkilidir.


  Bol miktarda meyve C vitamini yönünden zengin besinlerden olan meyveleri bol bol tüketmelisiniz. C vitamini içeren meyveler saçlarınızın çok daha sağlıklı olmasına faydalı olur.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş