1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saç dökülmesine neden olan hatalar

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınız için sizlere önereceğim tavsiyelere göz atmalısınız. Herkes her mevsim saçlarının bakımlı ve ahenkle dans eden saçlar olmasını ister.

  İşte saçlarınızın sağlıklı olması için öncelikle saçlarınızı şampuan yerine sabun ile yıkamayı tercih etmelisiniz. Saçlarınızı sık sık kestirmelisiniz. Saçlarınızın dökülmesini önlemek için saçlarınızı toplamalısınız.

  Saçlarımızda uyguladığımız hatalar:

  *Şampuan yerine sabun kullanımı tercihinde bulunmalısınız. Saç derinize ve cilt tipinize en uygun sabun tercihinde bulunarak saçlarınızı bu sabun ile yıkamaya özen göstermelisiniz.

  *Saçlarınızın yıkama sıklığına dikkat etmelisiniz. Kimileri saçlarını her gün yıkamaktadırlar. Halbuki saç diplerinde saçı besleyen lipid tabakası sık yıkama ile zedelenebilmektedir. Bu nedenle saçınızı aralıklı zaman diliminde yıkamalısınız. Çok yağlı saçlarınız varsa gün aşırı; kuru saçlarınız varsa daha fazla aralıklarla saçlarınızı yıkamaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde saçlarınızda kopma, dökülme durumları meydana gelebilir.
  sac-dokulmesine-neden-olan-9-hata-5599810.Jpeg
  *Saçların dökülmesini önlemek için saçları sıkı toplamamaya da özen göstermelisiniz. Sık sık at kuyruğu modelinde saç toplamamalısınız.

  *Kimileri saçlarını sık kestirmenin saçlarda dökülmeyi azalttığını söylemektedir. Ama saçları sık kestirmek sadece saçtaki kırıkları canlandırıcı rol oynamaktadır.

  *Kimileri saçlarının temiz görünmesi için sıcak su ile saçlarını yıkamanın doğru olduğuna inanmaktadır. Halbuki saçlarınızı ılık su ile yıkamak en doğrusudur.

  *Birçok evde bir şampuan alınır ve herkes o şampuanı kullanır. Halbuki herkesin saç tipi ve saç derisinin yapısı farklıdır. Bu nedenle herkes kendi saç derisine ve saç tüpüne en uygun şampuan kullanımı gerçekleştirmelidir.
  sac-dokulmesine-neden-olan-9-hata-5599815.Jpeg
  *Şampuanı çok köpürtmezseniz saçınız temizlenmez; ya da şampuan köpürmüyorsa iyi şampuan değildir inanışı yanlıştır. Saçlarınızı iyi temizleyebilmek için bitkisel fazla köpürmeyen şampuan alımı tercihinde bulunabilirsiniz.

  *Saç kremi kimyasaldır; saç döker inanışı yanlıştır. Saç kremi tercihinizi doğru yaptığınız taktirde saç tellerini onarıcı etkisi bulunmaktadır.

  *Şapka takarsanız saçınız dökülür inanışına da son verin. Şapkanız kan dolaşımını engellemediği ve sentetik olmayan şapka olduğu sürece sorun yoktur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş