1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saç boyarken dikkat edilmesi gereken hususlar

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında Orko tarafından paylaşıldı.

 1. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Dışarıda saç boyatmak bir hayli masraflı olabilir bu nedenle evde saç boyaması hakkında çeşitli uydurmalara karşı gerçekleri bilmenizi istedik. Bir kaç soru cevap sistemi ile gerçekleri öğrenmeye ne dersiniz?
  Sağlıklı Saçlar.jpg
  1. Soru: Saçımızı boyarken saç temiz mi yoksa kirli mi olmalıdır?
  1. Cevap: Saçın temiz yada kirli hiç fark etmez. Fakat boya sürmeden önce saçlarınızda jöle, sprey, biryantin, köpük gibi saç şekillendiricileri varsa bunları temizleyiniz. Temizlemez iseniz eğer boyanın kalıcılığı kısa süreli olur.

  2. Soru: Boya saçımı döker mi?
  2. Cevap: Kaliteli saç boyası hiç bir zaman saç dökmez. Saçlarınızı genelde, Mevsim değişiklikleri, fizyolojik rahatsızlıklar, düzensiz beslenme gibi koşullar saçınızın dökülmesine neden olur.

  3. Soru: Cildimize bulaşan saç boyaları nasıl temizlememiz gerekir?
  3. Cevap: Saçınızı boyamadan önce saç diplerinize nemlendirici krem uygulayınız. Nemlendirici sürmez iseniz şayet, sabunlu bir bez veya pamuklu yardımıyla boya rahatça temizleyebilirsiniz.

  4. Soru: Kaş ve kirpiklerimizin boyanmasında sakınca var mı?
  4. Cevap: Bu bölgeleri hiç bir şekilde boyamanızı tavsiye etmeyiz. Şayet kaşlarınızı boyamak istiyorsanız, özel olarak hazırlanmış kaş kirpik boyalarını kullanınız.

  5. Soru: Boya saça ne kadar bir zamanda uygulanmalıdır ?
  5. Cevap: 4 ile 5 hafta ara ile saç diplerini boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekmektedir.

  6. Soru: Saçında kına olanlar saçına boya yapabilirler mi?
  6. Cevap: Kınayı saçtan temizlemek ne yazık ki mümkün değildir. Bu sebeple saçlarınızda kına varsa eğer saç boyası kullanmamanızı tavsiye ederiz.

  7.Soru: Saç rengimin daha belirgin görülebilmesi için saç boyasından fazla oksidasyon krem kullanmam sağlıklı olur mu?
  7. Cevap: Saç Boyasının kutusunun içindeki reçetede yazılan miktar ve oranlar en sağlıklı sonucu almak için uygundur. Bu sebeple farklı bir karışım tavsiye etmiyoruz.

  8.Soru: Saçımın rengini seçerken nelere dikkat etmeliyim?
  8. Cevap: Saçınıza renk tonu vermeden önce istenen sonuca ulaşmak için elde edilmek istenen rengin çok iyi saptanması dır. Renk saptaması işlemini yaparken daha önce boyanmamış saçlar için; saçlarda beyaz yoksa veya azsa, doğal renginden bir ton açık renk seçilmelidir. Daha önce boyanmış saçlar aynı renge veya koyu renge boyanmasını tavsiye ederim. Fakat boyalı saçları olduğundan daha açık renge boyamadan önce dekolore yani saçın rengini açma işleminin uygulamanız gerekir. Bu şekilde istenilen saç elde edilmiş olur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş