1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Saç Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Hollywood starları gibi parlak ve kusursuz saçlara sahip olmak için Hollywood’un en ünlü saç uzmanlarına kulak vermeye ne dersiniz?

  20’LER…
  Bakım yapmaya zaman ayıramasanız bile saçlarınızın parlak ve sağlıklı göründüğü harika yıllardasınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey fazla yapılı ve özenilmiş görünümlü saçlara sahip olmamak.

  Saçlarınıza şekil verirken uzun katları tercih etmelisiniz

  Saçınız ister uzun ve bohem görünümlü, ister şık ve omuz hizasında olsun, önemli olan katlı bir kesime sahip olmasıdır. Ünlü saç stilisti Mark Townsend, “Saçlarınız kısa bile olsa, katlarınızın mümkün olduğunca uzun kesilmiş olmasına dikkat edin. Böylece hareket kazanırlar,” diyerek size fikir veriyor. Kısa bir saç modeli tek boyda kesilmişse saç ağırlaşır, bu yüzden uçlarda mutlaka katlar olmalıdır.

  Her gün yıkamayın

  Saçınızı her gün yıkarsanız saç derisinin daha fazla yağ üretmesine neden olursunuz. Egzersiz yapmış bile olsanız duş alın fakat şampuan kullanmayın. Bunun yerine parmaklarınızla başınıza masaj yapın. Böylece saçınızı yağdan arındırarak temizlemiş olursunuz. Ayrıca, kullandığınız şampuanın hacim verme özelliğinin olmasına dikkat edin.

  Doğru ürünleri seçin

  Büyük, yuvarlak bir fırça ve hacim verici sprey kullanarak saçlarınızda maksimum hareket yaratabilirsiniz. Saç diplerinize ve tüm saçınıza hacim verici sprey uygulayarak işe başlayın. Önce saçınızı iki yanda, başın üst bölümünde ve arkada olmak üzere dört parçaya ayırın. Yumuşak ve pürüzsüz saçlar için fön makinesi ve yuvarlak fırçayla her bir bölüm üzerinden defalarca geçmelisiniz. Saçınız kuruduğunda, ayırdığınız bölümleri bükerek tokayla tutturun. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra tokaları çıkarın ve saçınızı açarak parmaklarınızla şekillendirin. Eğer zamanınız kısıtlıysa, saçınızı henüz nemliyken ortadan ayırın ve iki yandan gevşek bir şekilde örebilirsiniz. Saçlarınız tamamen kuruduğunda, örgülerinizi açın ve parmaklarınızı kullanarak dağınık dalgalar yaratın.

  Renk önerileri

  Eğer saçınızda radikal bir renk değişikliği yapacaksanız, bunu belli bir zaman içinde ve iki, üç işlemde tamamlamaya çalışmalısınız. Böylece saçınızın zarar görmesini ve kırılmasını engellersiniz.

  Ekstra nem

  Boya saçınızın nem kaybetmesine neden olur, bu yüzden saçınızı ağırlaştırmadan yoğun nem veren ürünleri tercih etmelisiniz. Organix Greyfurt&Mango nemlendirici şampuanı deneyebilirsiniz.

  Yoğun bakım
  Eğer saç renginizi açtırmayı düşünüyorsanız, haftada en az bir defa yoğun bakım maskesi uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü işlem sırasında saçınızın rengiyle beraber doğal savunma mekanizmaları da akıp gidecektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş