1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sabun Tozu İle Temizlik

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Sabun tozu denildiği zaman birçoğunun aklına bebekli evler gelmektedir. Bebekli evlerde çoğu zaman bebek kıyafetlerini yıkamak için sabun tozundan yararlanılmaktadır. Sabun tozu ile bebek kıyafeti yıkma haricinde yapabileceğiniz işlemler arasında aşağıda sizlere vereceğim temizlik önerilerine göz atmanızı tavsiye ediyorum.

  *Beyaz sabunu rendeleme ya da rondodan geçirme haricinde hazır satılan sabun tozlarından alarak da işlem gerçekleştirebilirsiniz.

  *Bebek kıyafetlerini direk sabun tozu ile yıkadığınız zaman lekeler çıkmayabiliyor. Bunun önüne geçmek için sıcak su dolu kova içerisine bir avuç kadar sabun tozu ilave edip kıyafetleri bir iki saat bu su içerisinde bekletip ardından sıkıp makineye atma işlem uygulamasının ardından daha kolay bir şekilde lekelerin çıktığına şahit olabileceksiniz. Sıcak su dolu kovaya kıyafet basmadan önce suyun beyaz olması hususuna özen göstermelisiniz.

  *Sabun tozu katılmış su ile temizlik yapmanız sonucunda da nasıl tertemiz bir ortam elde edeceğiniz konusuna da şaşıracaksınız.

  *Kendi iç giyim ya da normal kıyafetlerinizi de dilerseniz sabun tozu ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

  *Cam silme ve toz silme işlemlerinizi de sabun tozu ile yapıp ev temizliğinizde en mükemmel temiz ortamları elde edebilirsiniz.

  *Sabun tozu ile tezgah silme, yağlı bulaşıkları yıkama işlem uygulamasının ardından da tertemiz tezgah ve tabak- çatal- kaşık elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

  *Kendi kıyafetlerinizde özellikle iç çamaşırlarınızda çamaşır suyuna basıp leke çıkarma yöntemini denemektense sabun tozunda bekletme işlemini gerçekleştirdikten sonra lekelerin nasıl da çıktığını göreceksiniz.
   
 2. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Annem sabun tozu ile temizlik yapanlardan ve bana tavsiye eden titiz kadınlardan birisi.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş