1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sabah Uyanınca Elde Görülen Şişme ve Nedenleri

Konu, 'Gebelik' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Son zamanlarda bazı bayanlardan sabah uyandığında kendilerinde gerginlik ve ellerinde şişlik belirtilerine rastlandığı şikayetleri artmaya başladı,Uzman hekimlerimizden aldığımız bilgilere göre gebelik döneminde bu tür rahatsızlıkların görüldüğü ve endişe etmemek gerektiğini bildirdiler.

  Uzmanımız Hatice Çabuk'un belirttiğine göre el şişmesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kadınların ellerinde görülen şişlik adet öncesin sendromu ve yukarıda da belirttiğimiz gibi gebelik sırasındaki bu sıvı tutulumu gibi ufak nedenlerden kaynaklana bileceğini söylemekte.
  [​IMG]
  Bir başka değerlendirmesinde ellerdeki şişkinliğin başka sebepleri de olabilir verdiği örnekler arasında yaralanma veya travma, enfeksiyon, inflamatuvar kaynaklı da olabileceğini bildirdi. Bazı durumlarda görülen el şişlikleri hemen acil bir ortamda değerlendirilmesi gereken ciddi veya yaşamı tehdit eden bir belirtide olabilir. Bu sebeple yukarıda belirtilen nedenlerden oluşmadığını düşündüğünüz farklı bir şişkinlik hissettiğinizde mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.. Endişe etmeyin hayatın içerisinde sizi mutsuz edecek bir durum değildir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş