1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sabah Namazına Kalkmanın Önemi ve Fazileti Nedir?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında abdulkadir tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abdulkadir Yeni Üye

  Sabah Namazına Kalkmanın Önemi ve Fazileti Hakkında Bilgiler.


  Günümüzün şartlarına göre bir çok müslümanın sıkıntı çektiği bir konuya deyinmek istedik yazımızda.Ne kadar istesede sabah namazına kalkamayan kişi o gün tüm namazlarını kılsa bile bir eksiklik hisseder hep.Sabah Namazının ehemniyetini hepmiz biliyoruz.

  Sabah namazını kılarak, güne Yüce Allah'ın garantisi altında başlayan bir mü'min, artık ertesi güne kadar karşılaşacağı mücadele ve tehlikelerde büyük bir güven ve güç sahibidir.

  Sabah namazı uyku saatine rastladığından uyanmak nefse ağır gelmektedir. İslâm âlimleri, uykusu ağır olan kimselerin erken yatıp namaz için uyanmalarını tavsiye etmişlerdir. Geç saatlere kadar oyalanıp namazı geçirmelerini doğru bulmamışlardır.Sabah namazına kalkabilmek için her türlü tedbiri almak gerekir.

  Aslında dinimizde zorluk yoktur. İbadetlerimizi yapmak çok kolaydır. Sadece yapacağımız şey, dikkatli ve uyanık olmaktır. Sırf ihmal yüzünden namazı kılmamak bize çok pahalıya mal olur. sabah namazını kıldığımız gün daha canlı ve şevkli oluruz. Kılmadığımız gün ise dünyevi işlerimizde bile bir isteksizlik, aksilik olduğu gibi psikolojik yapımızda da huzursuzluk meydana gelir.

   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Erken yatarsanız sorun olmaz.
   
 3. B

  Badem Yeni Üye

  Sabah namazının verdiği huzuru hiç bir vakit vermiyor doğrusu
   
 4. S

  Sudem Yeni Üye

  Herkes aslında özellikle sabah namazına kalkmalı sabah namazının fazileti çok fazla
   
 5. B

  Babet Yeni Üye

  Sabah namazı namazların en faziletlisidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş