1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Rüyada harabe görmek ne anlama gelir

Konu, 'Rüya Tabirleri' kısmında Rüya tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rüya Yeni Üye

  Rüyada virane, harabe olmuş bir yer görmek nedir,virane görmek ne anlama gelir bu rüya neye işarettir

  Yorumculara göre virane.

  Bir yerde harabe görmek pek iyiye yorumlanmaz. Sevgililer arasında tartışmalara, hatta ayrılığa bile sebebiyet verdiği düşünülür.

  Harabe yada Virane rüyaları iki farklı şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün ümidi biter. kısmeti kapanır. Evinde türlü sıkıntılar, bela ortaya çıkar diye tabir edilir. Harabeden çıkan kimse, sıkıntıları aşmış karanlıkları geride bırakmış demektir. Yeni bir hayata başlayacağına işaret eder.

  Rüyada harabe görmek pek hayırlı değildir. Bu rüya; sevgililer arasında tartışmalara, iş hayatında da sıkıntılı günlere işaret eder.

  Kişi harabenin içinde ise kısmeti kapanır, umudu yok olur.

  Rüyada harap bir ev görmek ve orada kimseyi bulmamak kederdir. Bu harap yerin eskisi gibi oldugunu görmek o yerdeki devlet reisinin veya valisinin Adaletle idare edecegine, bir taninmis yerin harap olup, halkinin kalacak yerleri olmadigini görmek, o yerdeki büyük devlet adaminin halk üzerine zulüm ederek bundan kurtulamayacaklarina, bir camii serifin yikilip ortada resminden baska bir sey kalmamis oldugunu görmek, o yer valisi nin degiserek yeni gelenin baska sekilde hareket edecegine, bir çarsinin harap olup orada alisveris edenlerden kimsenin kalma digini görmek, ticaretin bozulduguna ve tüccarin zarar ettiklerine, bir rivayete göre, büyük bir belaya ugranilacagina delalet eder. Evinizin temelinden harap oldugunu görmek, gerek yas ve gerekse hastaliklar yüzünden kendi vücudunun da harap olmasina, bir hamamin harap oldugunu görmek, esinin veya en yakin akrabasindan bir kadinin ölümüne, hükümet konaginin harap ve yerinin toprakla dolu oldugunu görmek, devlet baskaninin halki zulme ugratacagina, bir kilisenin harap oldugunu görmek, Islam in kuvvetine delalet eder. Bir tarlanin harap oldugunu görmek, ka dinlarin zaafina, bir rivayete göre yolculuktan vazgeçmeye isaret tir. Abdulgani Nablusi ye göre; rüyada harap bir yer görmek, rüya sahibinin ev halkinin veya akrabalarinin darma daginik olmalarina delalet eder. Bu rüya kesinlikle hayra yorumlanmaz. Memleketin harap olmasi, oradaki devlet baskaninin vefatina, ya hut halka zulmüne isarettir. Kendisini bir harabede gören, karsilik vermeye ve savunmaya takati olmayan düsmanla karsilasir. Bir mahallin zelzele veya baska bir afetle harap oldugunu görmek, orada büyük adamlarin iktidarsiz olduklarina veya onlardan biri sinin öldürülecegine, kendini iyi giyinmis ve süslü oldugu halde bir harabede görmek, ilgisizligine, ev duvarinin Sel ile yikildigini görmek, karisinin ölecegine, bir evi rüzgarin harap ettigini gör mek, ev sahibinin zalim biri tarafindan gadra ugrayacagina, sag lam bir yerin harap olup yikildigini görmek, o yerde bir musibet çikacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada harabe görmek, sendere, sayili günlere yahut sehir halkindan kendisinden hicret eden kimselerle toplanmaya isaret eder. Rüyada iyilikle emredip kötülükten sakindirmak bu harabelerin yenilenmesine isaret eder.

  Harabe rüyaları iki şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün umudu yok olur. Kısmeti tam anlamıyla kapanır. Evinde türlü dert belirir. Harabeden çıkan kimse, karanlık üzücü dertleri geride bırakmış demektir. Geçmişini unutarak yeni bir hayata başlar.

  Harabe rüyaları iki şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün umudu yok olur. Kısmeti tam anlamıyla kapanır. Evinde türlü dert belirir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş