1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Rüyada Çamur Görmek Nedir?

Konu, 'Rüya Tabirleri' kısmında Rüya tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rüya Yeni Üye

  Rüyada Çamur Görmek ne anlama gelir
  Rüyada Çamur Görmenin anlamı nedir
  Rüyada Çamur Görmek neye işaret

  Rüyada çamur görmek rüya tabirleri:

  Rüyada çamur hastalığa ve düşüklüğe delalet eder. Geçimini çamur işiyle kazanan kişi için çamur hayra delalet eder. Çamurla bir bina yaptığını görmek dine ve yakini imana, delalet eder.

  Rüyada pişirilmiş çamuru yediğini görmek gıybete ve iftiraya delalet eder. Bina çamuru rızka ve menfaate delalet eder. Rüyada çamur hasta kimse için ölüme delalet eder.

  Peygamber (sallalahu aleyhi vessellem) efendimizin kabrini çamura buladığını gören kişi malı ile hacca gider. Yaş çamurla’ evini çamura buladı-ğını görmek hayra alamettir. Çamur yediğini gören kişi o miktarda mal yemesine delalet eder. Bir tabirde rüyada çamur gören kimsenin ölmesinden endişe edilir, denilmiştir.

  İbni sîrin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada çamur ve balçık görmekte hayır yoktur. Rüyayı gören kimse hasta ise hastalığı devam eder. Ancak çamur veya balçıktan çıktığını görürse hastalığından şifa bulur ve sıhhate kavuşur. Hasta olmayan kimsenin çamurda yürüdüğünü görmesi, bir fitneye, bir belaya üzüntüye ya da hapse düşmesine delalet eder. Vücudunun ve elbisesinin çamurdan kurtulduğunu görmesi, dinde düştüğü günahtan ve dünyalık sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Eğer kurtulamazsa çamurdan isabet ettiği miktarda günaha veya sıkıntıya düşmeye delalet eder. Çamurun kokusu ne kadar kötü ve rengi ne kadar siyah olursa harama delalette günahın çokluğunda ve niyetin kötülüğünde o kadar kuvvetli olur.

  Çamuru yoğurmakta ve tuğla yapmakta da hayır yoktur. Çünkü bu da üzüntüye ve husumete delalet eder. Ancak tuğla kurusa veya çamur toprak olursa, sıkıntı, bela, üzüntü ve husumetten sonra ele geçen mala delalet eder.
  Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Çamur husumete ve kedere bazen de borca ve namusa dil uzatmaya delalet eder. Çamur görmek, hamile için erkek çocuğa delalet eder. Zira ayeti kerimede: (Şanım hakkı için biz insanı bir çamurdan, bir özden yarattık)121 buyrulmuştur.

  Çamur, hareketsizliğe ve ziyaretleri kesmeye de delalet eder. Çamurun arapçası “vahi” olması itibarı ile kelime iştikakından “havle” yani geçmiş ya da gelecek zamana delalet eder. Yine bu itibarla “levha” ya delalet eder. Bazen çamur, nimetlerle övünmeye, şirke ya da Allah Tealayı inkar etmeye delalet eder. Başının ya da sakalının çamura bulaştığını görmek, çiftçilikle uğraşan kimseye delalet eder. Cıvık ve siyah çamurun katı çamura dönüştüğünü görmek, Allah telaya itaati sebebi ile güzel övgülere nail olmaya delalet eder. Çamurun hamura ya da una dönüştüğünü görmek, çalışması sebebi ile helal rızka nail olmaya delalettir. Siyah çamurun kırmızıya dönüştüğünü görmek, bir yerden başka bir yere taşınmaya veya bir takım insanların yanından başka insanların yanına gitmeye delalet eder.

  Eğer böyle bu durum yoksa rüya sahibi beyaz kadınları esmer kadınlara tercih eder. Kırmızının siyaha dönüştüğünü görmek, rüya sahibinin beyazlardan çok esmerlere meyilli olduğuna delalettir. Bazen çamur kötü ahlaklı kadına delalettir. Çamurun görüldüğü yerde kuraklık varsa bu rüya nebatatın çokluğu ile berekete delalet eder. Eğer çamur bir kuyudan çıkartılıyor ise, kuyunun delalet ettiği kimseden mirasa nail olmaya veya o kimsenin sırlarının ortaya çıkmasına, emanetlerine ve bereketin zuhuruna delalet eder.

  Alıntı
   
 2. y

  yeşil Yeni Üye

  rüyada çamur görmek hem iyi hemde kötü yorumlanabiliyor
   
 3. a

  abrek Yeni Üye

  Rüyada çamur hastalığa ve düşüklüğe delalet eder. demekki çamur gördümmü bittik..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş