1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Rüya İle Amel Edilir mi?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Rüya ile amel edilebilir mi diye merak ediyorsanız evet cevabını sizlere gönül rahatlığı içerisinde verebilirim. Kuran-ı Kerim'de bu konu üzerine yazılmış çeşitli ayetler bulunmaktadır. İstihare namazına yatılarak bir işin hayır ile sonuçlanıp sonuçlanmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Rüyada yeşil ya da beyaz ışık gördüğünüz zaman o işin hayırlı olacağı kırmızı ya da siyah görmeniz o işin hayırsız sonuç vereceği yorumları yapılmaktadır.
  546_317_e96b7bf6.jpg
  Aynı zamanda rüyayı doğru yorumlamak gerekmektedir. Rüyanız ile aranızdaki bağı en doğru şekilde çözecek olan sizlersiniz; bu nedenle rüyanızdaki sembolleri kavrayıp doğru bir şekilde yorumlamaya gayret göstermelisiniz. Rüyada gördüğünüz şeyin size olan davranışı size ipuçları verip rüyayı en doğru şekilde yorumlayabilmenize yardımcı olacaktır. Kendiniz ve rüyanız arasındaki ince çizgiyi korumaya gayret etmelisiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Peygamberlerin gördüğü rüya ile normal insanların gördüğü rüya bir olmaz, Peygamberlerin gördüğü rüyaların tabirinin bile ne kadar zor olduğunu düşünürsek bu kadar bilgi kirliliği içerisinde rüya ile amel ederseniz duman olursunuz. Çünkü rüyanın türleri vardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş