1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Rutubeti Giderme Yolları

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Ebrar Bölüm Yöneticisi

  [​IMG]

  Rutubet sorunu özellikle evlerde çok büyük sıkıntı yaratıyor. Yaşadığımız evlerde bazen elimizde olmayan sebeplerle sorunlar çıkabiliyor bunlardan biriside evlerde oluşan rutubet oldukça rahatsız edici bir durumdur sağlık açısından da sakıncaları bulunan rutubet nasıl gider rutubeti gidermek için neler yapılabilir?


  Evde oluşan Rutubet Eşyaların çürümesine ve romatizma ya da alerji gibi pek çok sağlık sorununa sebep olmaktadır. Rutubet oluşumunun sebebi su buharı canlıların nefes alma ve ya da terlemesinden kaynaklanabileceği gibi duş, yemek yapma, çamaşır yıkama benzeri günlük aktivitelerimiz sebebiyle de oluşabilmektedir.


  Evdeki rutubetin giderilmesi için en iyi yöntemlerden birisi izolasyondur.Rutubetten kurtulmak için en iyi çözüm evin dış cephesine izolasyon çalışması yapılması gerektiğini unutmamak gerekir. Evin duvarları soğuk hava ve suyu geçirmeyecek şekilde yalıtım yapılması gerekir.


  Rutubetin engellenmesi için evin duvarlarına dışarıdan müdahale gerekir. Bu çözümün zorlayıcı yanı ise masraftan ziyade tek tek dairelere yapılan bir izolasyonun olumlu sonuç vermemesidir. Yaşadığınız dairenin duvarları sorunluysa ve mantolama yapılacaksa bütün apartmana yapılması en iyi çözüm yolu olacaktır.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş