1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Riskli Gebeliklerde Neler Hissedersiniz?

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Kimi zaman bazı hamileler gebelik süreçlerini istedikleri gibi geçirmeyebilmektedirler. Bazı gebelik süreçlerinde riskli dönemlerle karşılaşma olasılığınız bulunmaktadır. Bu riskli durumlarda anne ve bebek doğrudan etkilenirler.

  Riskli gebelik durumlarında eşinizde sizden etkilenebilir. Anne adayı dışarıdan görüldüğü gibi değillerdir; yoğun duygu durumları yaşayabilirler. Anne adayı yetersizlik ve başarısızlık duyguları ile karşı karşıya kalabilirler. Riskli gebelik durumunun kendisinden kaynaklandığını bile düşünen anne adayları bile vardır. Anne bebek ve kendisine bir şey olacağı korkusunu yoğun bir şekilde hissedebilir. Gebelik sağlıklı bir şekilde bitebilecek mi, bebek sağlıklı olacak mı endişe ve korkuları kafalarının içerisinde her zaman ilk başta yer alan sorular arasında yer almaktadır.

  Yemek yiyip içerken bile beneğe bir şey olur mu kaygısı anneyi huzursuz etmektedir. riskli gebelik yaşayan annelerin evlilikleri ile ilgili kaygı yaşadıkları durumlarda görülebilmektedir. Maddi zorluklar, psikolojik sorunlar ya da bıkkınlıklar evliliği olumsuz etkilemektedir. Bu zorlu süreçte en çok dikkat edilmesi gereken konu eşlerin birbirlerine destek olmaları gerektiğidir. Kendilerini eve hapsetmek yerine eğlenebilecekleri aktiviteler ile kendilerini mutlu etmelidirler. Anne ev hanımı ise tiyatro, sinema gibi aktivitelerin yanı sıra çeşitli el sanatları ile ilgilenerek kaliteli zaman geçirme tercihinde bulunabilir. Baba adayı eşine duyduğu sevgi ve saygıyı özellikle bu dönemde en iyi şekilde yansıtmalıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş