1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Riskli Gebelik Nedir?

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Çoğu kadınlar için normal geçen gebelik dönemi kimi kadınlar için öyle beklenildiği gibi normal geçmemektedir. Risk faktörlerini içerisinde barındıran gebeliklere riskli gebelik denilmektedir. Riskli gebelik yaşayan anne adaylarının birtakım hareketlerinde kısıtlanma görülmektedir. Gün içinde yapmayı düşündüğünün birtakım işleri bu gebelik durumunda yapamayabilirsiniz. Dikkat gerektiren bu riskli gebelikte anane babalara büyük yük düşer ve anne baba kimi zaman kendisini suçlu hissedebilmektedir.

  Kimi zaman parasal yönden size yük getirecek kontrolleriniz olabilir. Bu yük nedeni ile bazı ekonomik giderlerinizden feragat etmelisiniz. Anne babanın birbirlerine destekleri de çok önemlidir. Çiftler arasında zaman zaman sorunlar çıkabilir; bu durumda çiftler birbirlerine destek olmalıdırlar.

  Riskli ve zor gebeliklerde anne baba kadar diğer çocuklarda etkilenebilmektedir. Çocuklarda annemize bir şey olacak mı kaygısı oluşabilir. Aile ile birbirinize kenetlenmeniz vereceğiniz en ideal karar olacaktır. Çocukların endişe durumlarını giderimi için harekete geçilmelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş