1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Rimel Nasıl Sürülür? Rimel Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Makyaj yapmada acemi iseniz rimeli aşamalı bir şekilde sürmeye başlamaya alışmalısınız. Bu ürün temizliği oldukça zor olduğu için rimel sürme kurallarına daha çok dikkat etmelisiniz.

  Rimelin kirpiklerinizde güzel görünmesi için kirpiklerinizin temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz. Rimelin kalıcı ve tazeliği koruması amacı ile rimel uygulamasından önce kirpiklerinizi fırçalamalı; pamuk çubuk yardımı ile pudra sürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Rimel uygulamasına öncelikle üst kirpiklerden başlamalısınız. Üst kirpiğe rimel sürerken yukarıya bakmayı ihmal etmemelisiniz.Rimel fırçası kirpik diplerine fazla bastırmadan hafifçe dokundurup kirpik uçlarına doğru sağlı sollu hareketler yaparak çekiyoruz. Alt kirpiğe rimel sürerken ise yukarıya bakılmalıdır. Fırça önce yukarı sonra aşağı doğru kullanmalıyız. Rimeller alt kirpiğe daha hafif sürülmelidir.

  Rimelin koyu olmasını istiyorsanız ilk uygulama ardından rimelin kuruması beklenip; ardından ikinci rimel uygulaması gerçekleştirilmelidir. rimel fırçasındaki fazla rimel kirpiklere nokta nokta nokta bırakılmalıdır ki rimel kirpiklerde topaklaşmasın.

  Rimel uygulaması gerçekleştirilirken göze rimel akarsa makyaj pamuğu ya da kulak temizleme çubuğu makyaj temizleyicisiyle nemlendirilerek silinmelidir. Fazla rimel sürerseniz kirpik fırçası ile fazla rimeli alabilirsiniz.

  Rimel sürerken aynı zamanda alt kirpiklerin altına mendil koyarak etrafa bulaşmasını engelleyebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş