1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Burç Yorumları

Konu, 'Günlük Burçlar' kısmında glammot tarafından paylaşıldı.

 1. g

  glammot Misafir

  Rezzan Kiraz Mayıs 2011 Burç Analizi
  2011 Mayıs Ayı Rezzan Kiraz Burç Yorumları
  Mayıs 2011 Burç Yorumları


  Rezzan Kiraz Boğa Burcu Mayıs 2011

  4 Nisan - 14 Mayıs tarihleri arasında devam edecek Mars gezegeninin Kova burcu seyri özellikle uzun senelerdir bir arada yaşayan veya evli olan çiftler açısından son derece önemli. Bu enerji partnerinizin sizin üzerinizdeki hakimiyetini ve kişiliğinin sert yanlarını yansıtmaktan hoşlanması anlamı taşıyabilir. Benzersiz ve orijinal yollardan kendini ifade etmeye çalışması hatta kelimenin tam anlamıyla bildiğini okuması nedeniyle aranızda sorunlar yaşanması mümkün olabileceğinden taraflar olarak ilişkinizin zedelenmemesi adına dikkat etmeniz faydalıdır. Bu enerjinin etkisi altında yapılması gereken, yeni ve bilinmedik yöntemler deneyerek ilişkinizi güçlendirmeniz ve birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmak yerine anlayışlı olmaya çalışmanızdır.
  Bu tarihler arasında enerjiler son derece yüksek olduğundan doğru düzgün bir şekilde anlaşmadığınız takdirde, dengesizlik ve istikrarsızlık her ikiniz açısından da zorlayıcı olabilir. Siz isteklerinizde diretirken, o da bildiğini okumaya devam ederse doğal olarak ortak bir noktada buluşmak mümkün olamaz. Agresif kavgacı, sabırsız ve tatminsiz davranışlar karşısında bir beraberliğin sürdürülmesi ne kadar mümkün olabilir. Bu enerji altında normalde ileriye dönük bazı kararlar almanız mümkündür fakat bunların tek taraflı gerçekleşmesi kolay değildir. O nedenle eğer niyetiniz gerçekten bir arada yaşamaksa, yapmanız gereken gayret göstermek, gerginleşseniz bile çabucak yatışmayı bilmek, birbirinizi küçümsememektir. Cinsel paylaşımlarınızda daha değişik yöntemler deneyerek aşkınızı alevlendirebilir bu zaman dilimini olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

  14 Mayıs - – 8 Haziran tarihleri arasında etkili olacak Merkür gezegeninin Kova burcu seyri ise, aşk hayatınızla alakalı konularda iletişimsel açıdan durumunuzun nasıl olduğunu anlamamızı sağlamakta. Şimdi bu enerjinin etkilerini birlikte gözden geçirelim. Öncelikle bu zaman diliminde aşk hakkındaki düşünceleriniz benzersiz ve alışık olmadık tarzdadır. Kimi zaman geleneksel düşünmekten yana iken, bazen tam tersine oldukça sıradışı fikirler geliştirebilirsiniz. Düşünceleriniz ve sözel ifadenizde heyecanlı tepkileriniz ve kimi zaman sabırsız halinizle hakimiyet kurmaya çalışabilirsiniz. Oysaki yapılması gereken bir önceki paragrafta olduğu gibi hoşgörülü yaklaşımlarda bulunmak ve ben bilirim havası içine girmeden hareket etmektir.

  Dikkat ederseniz bir önceki paragrafta özellikle evli olan Boğalarda hakimiyet karşı taraftayken, evli olmayanlar kısa süreli ilişki yaşayanlarda ise iletişimsel konularda bizzat sizin sert tavırlar içinde olabileceğiniz gözükmektedir. Peki bu enerjiden nasıl olumlu bir şekilde yararlanabiliriz. Yapılması gereken öncelikle, tarafsız olmaya çalışmak, karşınızdaki insanı dinlemek, herşeyin tek doğrusunu sizin bildiğinizi ve hep haklı olduğunuz yönünde düşünmemektir.

  Özellikle ilişkisi olmayan Boğaların bu süreçte yeni tanışacakları kişi üzerinde etkili olmaları için, daha sıcak ve samimi tavırlar göstermeleri ve inatçılıktan uzak durmaları faydalıdır. Genelde şu ana kadar incelediğimiz her iki enerji beraberliği olmayan Boğalar için, iş veya ortak bir aktivitede karşılaşmanın veya aynı ortamı paylaşırken tanışmanın göstergesi olabilir. Aynı şekilde evli veya birlikte yaşayan boğalar ise bu süreçte, eşleriyle beraber aynı iş ortamını paylaşabilir veya birbirlerine yardımcı olabilirler.

  6 Mayıs –- 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareket yapacak olan yöneticiniz Venüs gezegeninin etkisi sizler açısından diğer burçlara nazaran çok daha önem taşımakta. Venüs astrolojik anlamı olarak sosyal hayatımız ve duygularımız, karşı cinsle ilişki kurma biçimimiz üzerinde etkili olan bir gezegendir. Boğa ve Terazi burçlarının yöneticisi olan bu önemli güç, geri hareket dönemlerinde, kişinin duygusal konularda bencil düşünmesi, hislerini belli etmek yerine kendi içinde yaşaması ve sevgisini ifade etmekte zorlanması anlamına gelebilir. Venüs sizin yöneticiniz olduğu için doğal olarak bu seyir esnasında kendinizi toplumdan ve soyutlamanız ve iç dünyanızda kimi anlarda yalnızlığı tercih etmeniz mümkündür. Zevkleriniz konusunda

  gizli davranmayı ve geri planda kalmayı daha fazla istediğiniz için, çok güvenmedikçe kimsenin size ulaşmasına izin vermeyebilirsiniz. Bu enerjinin sizler üzerinde olabilecek birçok yansıması vardır. Bunlar sırasıyla gizli ve kaçamak ilişkiler, aşk konusunda daha ateşli ve erotizmi yüksek beraberlikler, hiçbir zaman gerçekleşmeyecek veya doğru düzgün yaşanması mümkün olmayan beraberlikler veya sorunlu bir aşkın yüzünden yaşanan sıkıntılar şeklinde gerçekleşebilir.

  Her Boğa aynı olayları yaşamayacağına göre, bu enerjinin yarattığı bu zorlu çeşitlilik tabi ki sizler gibi sağlam ve uzun vadeli birliktelik yaşamak isteyen kişiler için sıradışı bir zamanın işareti olarak hayli ilginçtir. Şimdi bunları biraz daha açalım. Gizli ve kaçamak ilişki derken, duyulması halinde problem olabilecek anlamındadır. Yani öyle bir beraberlik yaşıyorsunuzdur ki, bunun gözlerden uzak olması gerekir.

  İkinci bir olasılık ise, oldukça tutkulu bir ilişkiniz vardır fakat bu aşk sizi fazlasıyla yaralamakta ve kimi zaman gerginleştirmektedir. Bazılarınız için anlamı kısa süreli fakat oldukça hızlı gelişen tutkulu bir ilişkiyi gösterebilir. Koç burcunda geri daha sonra ileri hareket yapacak Venüsün bu seyri Haziran ayına kadar devam edeceği için uzun bir dönemi göstermekte. Eğer geri harekette biriyle karşılaşıp beraber olmaya başlarsanız, bu ilişkinin zorlu bir seyir altında başlaması nedeniyle, duygularınız konusunda net bir karar vermeniz birkaç ayı bulabilir. Eğer uzun zamandır bir aradaysanız o zaman bu süreçte birbirinize karşı anlayışlı davranmanız sorunlarınızı birlikte çözümlemeniz yararlıdır.

  Eğer gizli bir ilişkiyse bu dönemin gayet yoğun tutkulu ve kıskançlık dolu geçmesi fakat bir türlü birbirinizden vazgeçilmemesi mümkündür. Hani kangren tarzı bir aşk derler ya, aynen öyle. Bu enerji altında bir başka önemli konu ise. Daha önce yaşadığınız ve bir sebeple ayrıldığınız bir ilişkinin hesaplarının hala yüreğinizde bitmemiş oluşudur. Yani her geri harekette eskiye ait mevzular ön plana gelir ve çözümlenmeyi bekler. Demek oluyor ki, sizler de bu süreçte yine o eski aşkın yüreğinizdeki tutkusuyla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.

  Peki böyle bir durumda bu kişiye tekrar bir şans vermek doğru mudur? Tabi ki engellenemez tutkunuz bunu yaşamanızı söyleyecektir. Fakat huylu huyundan vazgeçer mi atasözünü de unutmamak lazımdır. Böyle durumda olan Boğaların bu ilişkiye yeni bir şans verseler bile geri hareketin bitim tarihi olan 17 Nisan ve sonrasına kadar bir umuda kapılmamalarını öneriyorum. Kaldı ki, geri hareketten sonra Venüs ileri seyrine geçecek ve yine Koç burcunda olacak. Ve Koç burcu enerjisi Haziran ayında sona ermeden, şans verdiğiniz kişi hakkında iyi bir karar vermeniz mümkün olmayabilir. Çünkü henüz eski problemlerin düzelmesi, ayıklanması, evet bu kişi düzelmiş, eskisi gibi değil demek için erkendir.

  25 Nisan -– 9 Mayıs tarihleri arasında aşk evinizin yönetici gezegeni Merkür Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu enerji, Merkürün üst paragraflardaki Kova burcu seyrine oranla çok daha farklı. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda bu enerji düşüncelerinizin ateşli ve fevri olabileceğini fakat bunları dış dünyada göstermek yerine içinize atabileceğinizi ve bu içe atmanın da doğal olarak öfkeyi, kızgınlıkları büyütebileceğini görüyoruz. Şöyle bir düşünürsek, Merkür gibi fikirlerinizi insanlarla paylaşımın işareti olan bir gezegeninin Koç gibi öncü ve ateşli bir burçta ilerlemesi hızlı, keskin ve güçlü bir şekilde isteklerinizi söylemeniz, ifade etmeniz demektir. Fakat bu süreçte bunları birileriyle paylaşmanızın önünde engeller oluştuğu için sıkıldığınız veya sizi tedirgin eden herşeyi kendi yüreğinizde, kafanızın içinde çözümlemek zorunda kalabilirisiniz.

  Yani ne kadar gergin olursanız olun düşüncelerinizi gizlemeye çalışabilir, sözcükleri seçerken kimi zaman çelişkili kimi zamansa kesin kararlı bir şekilde konuşabilirsiniz. Yeni birşeyler yapmak, yaşamak isterken bir takım engeller nedeniyle bunları kendi içinizde durdurmak zorunda kalabilirsiniz.Bu zorlu bir enerjidir. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda birçok şeyin gözden geçirilmesi lazımdır. Karar vermeye dönük düşünseniz bile beklemede kalmanız faydalıdır. Ayrıca yeni bir adım atabilmek için öncelikle geçmişte yaşananların hesabını kendi içinizde bitirmeniz gerekir. Önyargılı bir düşünce biçiminiz olabilir. Hatta olayları fazlasıyla abartabilirsiniz. Örneğin aşk konusunda bir çocuk gibi sabırsız olabilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırken aslında kendi kendinizle kavga ediyor gibisinizdir.

  Bunu bir örnekle açıklayayım. Diyelim ki ilişkinizde sorunlar var. Bunları çözümlemek dururken siz kendi kendinize gerilir fakat dile getirmeye çalışırken asıl düşündüklerinizi söylemek yerine sadece kuru bir gürültü şeklinde saman alevi gibi çabucak sönersiniz. Bir başka örnek ise, aşkı şiddetle istiyorsunuzdur, yani yeni bir insan hayatınıza girsin ve tutkulu bir şeyler yaşansın. Fakat içinizde hala bitmemiş bir eski hesap varken, gelecek insana şans veremeyeceğinizi veya verseniz bile eski yaşanmışlıklar nedeniyle bu insanı üzebileceğinizi düşünürsünüz.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Atam tutam ben seni :) iyi ATIYOR kadın..
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Buda yerinde bir yorum, genellikle burçlar ile ilgili yorumlar aynı oluyor. Sadece zaman zaman önümüze degişik şekillerde sunulmakta.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş