1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Reunion Ülkesinin Bayrağı

Konu, 'Ülkeler' kısmında Seyyah tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Seyyah Yeni Üye

  Reunion Ülke Bayrağının Resmi
  Reunion Bayrağı Fotosu

  Reunion Amerikan Koloni savaşında İngiliz Kraliyet donanmasının yenilgisinden hemen sonra fethedilen ve bir İngiliz kolonisi haline getirilen bir adadır.

  [​IMG]
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Réunion [laʀeyˈnjɔ̃], Amerikan Koloni savaşında İngiliz Kraliyet donanmasının yenilgisinden hemen sonra fethedilen ve bir İngiliz kolonisi haline getirilen bir adadır.
  İngiliz donanmasının tekrar bir araya gelişini ve yeni bir dönem başlangıcını simgeleyen 'Reunion' adı verilmiştir. Ancak I. Dünya Savaşı sırasında ada bir dizi anlaşma sayesinde İngilizlerin Süveyş Kanalını almasına karşılık bölgedeki güvenliğini korumak isteyen Fransızlara verilmiştir. O zamandan sonra da adı 'Reignon' olarak değiştirilmiştir. Şu an hâlen Fransa'nın himayesi altındadır. Ancak Mauritius, Reunion'u Fransa'dan el çektirmek isteyip kendi himayesine almak istedi.

  Réunion Adası 21 derece 09'52.83"Güney ve 55 derece 33'33.26"Doğu koordinatlarında yer almaktadır.Réunion'da iki volkanik dağ yer alır.Bunlardan birisi Piton des Neigés(3069 m.=10069 ft.),diğeri ise Piton dé lâ Fournaisê'dir.Bu dağ dnyanın en aktif volkanlarından birisidir ve bu dağa en yakın yerleşim birimi Cap Blanc isimli küçük vilayettir.Piton des Neigés'e en yakın yerleşim birimi ise Casabona'dır,hatta neredeyse dağ şehirle bütünleşmiştir.Başkenti Saint-Denis'dir.Başkentin nüfusu yaklaşık 160000'dir.Réunion'un komşuları şu ükelerdir:
   
 3. a

  alev Yeni Üye

  böyle bir ülkenin varlığından yeni haberdar oldum
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. S
  Yanıtlar:
  0
  Okunma:
  1.586
 2. S
  Yanıtlar:
  1
  Okunma:
  2.204
 3. S
  Yanıtlar:
  1
  Okunma:
  2.056
 4. M
  Yanıtlar:
  2
  Okunma:
  2.049
 5. S
  Yanıtlar:
  1
  Okunma:
  1.564

Sayfayı Paylaş