1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ressam Juan Gris Kimdir

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Ressam Juan Gris Kimdir
  Ressam Juan Gris Hayatı
  Juan Gris biyografisi

  Juan Gris 23 Mart 1887 tarihinde Madrid'de dünyaya geldi. Gerçek adı José Victoriano González-Pérez'dir. İspanyol ressam ve heykeltraş olan Juan Gris hayatının büyük bir bölümünü Fransa'da geçirmiştir. Eserleri Kübizm çizgisindedir

  [​IMG]

  Madrid'de Zanaat ve Sanayi okulunda öğrenim gören Gris 1906‘da Paris‘te Assiet te Au Beurre ve Chavari dergilerinde desenler yayımladı. 1911 yılını Braque, Picasso, Manolo ile birlikte Ceret‘de geçirdi.
  Paris Art Modern müzesinde eserleri vardır. Max Jacob, Raymond Radiguet, Armand Salacrou‘nun çeşitli eserlerine litografi veya ofort resimler yaptı. 1924‘te Diaghilev yönetimindeki rus balesinin Çoban Kızının Baştan Çıkışı, Güvercin, eksik kalmış bir eğitim adlı eserlerinin dekorlarını ve kostümlerini hazırladı.

  Juan Gris 11 Mayıs 1927 tarihinde Sur Seine'de öldü.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Google olmasa bazı sanatçıları tanımayacağız.
   
 3. A

  Aysehgyul Yeni Üye

  Adam harika işler çıkarmış tebrik ediyorum.
   
 4. i

  irem Yeni Üye

  José Victoriano González-Pérez (23 Mart 1887, Madrid – 11 Mayıs 1927, Sur Seine), bilinen adıyla Juan Gris, hayatının büyük bölümünü Fransa'da geçirmiş olan ünlü İspanyol ressam ve heykeltraştır. Eserleri, devrinde yeni ortaya çıkmaya başlayan Kübizm çizgisindedir.
  Önce Madrid'de Zanaat ve Sanayi okulunda öğrenim gördü. O tarihten sonra ressam olarak, pergel cetvel ve gönye gibi araçları yanından ayırmadı. 1906‘da Paris‘te Assiet te Au Beurre ve Chavari dergilerinde desenler yayımladı. 1911 yılını Braque, Picasso, Manolo ile birlikte Ceret‘de geçirdi.
  Yalın ve ciddi bir sanat anlayışı içinde ilk kübist tablolarını yaptı. Paris Art Modern müzesinde eserleri vardır. Max Jacob, Raymond Radiguet, Armand Salacrou‘nun çeşitli eserlerine litografi veya ofort resimler yaptı. 1924‘te Diaghilev yönetimindeki rus balesinin Çoban Kızının Baştan Çıkışı, Güvercin, eksik kalmış bir eğitim adlı eserlerinin dekorlarını ve kostümlerini hazırladı.
   
 5. T

  TAHAM Yeni Üye

  Çok yönlü birisi demek ki hem ressam hem heykel traş
   
 6. n

  nilüfer Yeni Üye

  İlk defa duyuyorum hayatı hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsem paylaşırım.
   
 7. p

  pepe Yeni Üye

  İspanya'nın en inlü ressamlarındandır fırçasını konuşturmayı hep başarmıştır
   
 8. M

  Muhibbi Yeni Üye

  ispanyol kubist sanatci.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş