1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Resimli Havlu Kenarı Yapımı Anlatımı

Konu, 'Havlu Kenarları' kısmında kiraz tarafından paylaşıldı.

 1. k

  kiraz Yeni Üye

  Resimli Havlu Kenarı modelleri Anlatımlı
  Resimli Anlatımlı Havlu Kenarı Yapımı
  Halkadan Havlu Kenarı Yapımı

  Halka olunca örneğe başlamak için zincir çekmeye gerek kalmıyor, daha zahmetsiz oluyor örneğe başlamak,halkaların etrafını sıkı dolğ yapıp birbirine çatıyorsunuz.daha sonra isteğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

  [​IMG]


  Havlu Kenarı Örnekler Anlatımlı

  havlunun iki kenarı için 60 halka kullanıyoruz. Halkaları ipi sabitledikten sonra, 4 zincir +3 trabzan +4 zincir tekrar sabitleyip yine 4 zincir+3trabzan+4 zincir sabitle olarak örüyoruz. Sonra dışındaki sık iğnelerle havlu kenarımızı birleştiriyoruz.

  [​IMG]

  Kelebekli Havlu Kenarı Yapılısı

  Renkli ve beyaz dantel ipleri ile 20 numara tığla örülür. 30 zincir çekip dönelim 2 tane kutucuk örüp 5 zincirle bir köprü kuralım ve 5 tane kutucuk daha örelim. Dönüşte baştaki kutucuğun içine 4 dolgu örüp 4 kutucuk yapalım ve köprünün içine 5 zincirle batıp tekrar 5 zincirle çıkalım, 2 kutucuğu kenarda hep aynı şekilde devam edelim. Dönüşte yine örümceğin üzerine 5 zincirle köprü kurup 3 kutucuk örüp 4 dolgu yapıp 4 zincir çekip bir önceki sıradaki dolgunun üzerine batarak daha sonra dolgu yapmak için bir köprü hazırlayalım.

  [​IMG]

  Dönelim ve yine bir önceki kutucuğa dolgu örüp 2 kutucuk yapalım üst kısım hep aynı örümcek ve 2 kutucuk devam edecektir. Dönüşte tek kutucuk örüp diğerine dolgu örelim. Sonra 4 zincirle önceki sırada ördüğümüz dolgunun üzerine batalım ve bu oluşturduğumuz köprünün içine 3 dolgu, 4 zincir, 3 dolgu örüp 7 zincirle 2 sıra önce hazırladığımız köprünün içine 3 dolgu, 4 zincir , 3 dolgu örelim. 5 zincirle dönelim ve aynen 3 dolgu, 4 zincir, 3dolgu örüp 7 zincirle geçip diğer tarafada aynı örgüyü yapıp 2 kutucukla havlu kenarının üst kısmına geçip, dönüp 3 kutucuk örüp 3 dolgu, 4 zincir, 3 dolgu tekrarlayalım. Yine aynı dolgular ile dönüp 3 kutucukla havlu dantelinin üst kısmına çıkıp 4 kutucukla inelim. Sonra yine en baştaki gibi en baştaki kutucuğa dolgu yapalım. Aynı örgü şeklini sürekli havlu kenarımız uzunluğunda tekrarlıyalım. Daha sonar renkli ipimizle dolguların üzerinden geçip ortadaki zincirleri toplayarak kelebek molimizi oluşturalım. Değişik, kolay ve güzel bir model olan kelebekli havlu kenarı örneğimiz naylon iple örüldüğünden ütüde gerekmeyeceğinden kullanışlı bir havlu kenarı danteli örneğidir.

  [​IMG]
   
 2. z

  zaza Yeni Üye

  havlu kenarları önceden çok tercih ediliyordu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş