1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Regaip Kandilinin Önemi Hakkında Kısa Bilgi

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında abdulkadir tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abdulkadir Yeni Üye

  Mübarek aylardan olan Recep ayında kutlanılan Regaip kandilinin anlamı ve önemi nedir?

  Bilindiği gibi üç aylar içinde ki ilk kandil olan Regaip Kandili Ramazan ayının yaklaştığını haber veren üç ayların içinde olduğumuzu bildirir..

  Regaib kelimesi arapça bir kelimedir ve reğa-be kökünden gelie.Reğa-be, kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, çok arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir.

  Regaip kandili tüm Müslüman alemindeki insanların Rabbimizin rızasına kavuşma, kurtulması ve mutluluğu için büyük bir fırsattır.Regaip Kandili sayesinde insan ruhunu kartan kötü duygu ve düşüncelerden arınmalı insanlar kalplerindeki kötülükleri ve kini atmalı affedilmek için cenabı Allaha yalvarışta bulunmalı.Regaip Kandili insanların kurtuluşa, mutluluğa ulaşması için büyük bir fırsattır. Regaib Kandili gecesinde, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atmayı nasip etsin yüce Allahımız.

  Tevbe süresi 128. ayetinde beldirildiği gibi;Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş