1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Rebiülevvel ayında okunması gereken dualar

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Kameri aylardan Rebiülevvel ayında okunacak dualar inşaallah Müslümanların kalplerini yumuşatacak ve Cenabı Allah bu ayda yapılan duaları kabul edecek.

  En’am suresi akşam ile yatsı arası 12. gece dahil,Rebiülevvelin birinci gecesinden itibaren okunur. Rebiülevvel ayının 18. gecesine kadar da okunabilir. Devamlı olarak okunması mümkün olmadığı hallerde, Rebiülevvel ayının ilk gecesi, 12. ve 18. geceleri mutlaka okunmalıdır.
  [​IMG]
  Rebiülevvel Ayının birinci gecesi okunacak dualar


  Rebiülevvel ayında namazlardan sonra her zamanki yaptığımız duâlara şöyle son verilir:”Allahümme inni es’elüke bi hürmeti habibike ve resulike muhammedin sallallâhü aleyhi ve sellim ve bi hürmeti nuru velâdetellezi zehere fi misle haza şehri ve adae cemil kâinatı enter zukani rü’yete cemâli vechikelkerimi ve rü’yete cemali resulike Muhammedin ve enteh şureni maahu ve mean nebiyyine ve sıddıkine ve şühedai ves salihine ve enter zukani hüsnel hatimeti vel akibeti.Amin bi rahmetike ya Erhamerrahimin…El Fatiha.”

  Muavezeteyn Sureleri okunur.

  “Subhane rabbike rabbil izzeti amma yasifune veselâmün alel mürselin velhamdülillahi rabbil alemin ilâ ruhun nebiyyi Muhammedin(sav) ve ilâ ervahi âlihi ve evlâdihi ve ezvacihi ve eshabihi ve etbai eimmetil arbaa ve ilâ ervahi cemi seyyidina ve ilâ ervahi cemi [COLOR=#333333][FONT=Verdana]mürşidini kiram vel evliyayı salihin ve ilâ ervahi cemi Ricalullah kaddesallahu sırrıhu ve ilâ
  [COLOR=#333333][FONT=Verdana]ervahi cemi şühedai müslimin vel mazlumin ve ila ervahi ulemai muttakin ve ilâ ervahi hassatan [COLOR=#333333][FONT=Verdana]imamül Nükaba, imamül Nüceba, Abdurrauful Yemeni, İbrahimül Ahzab, İmamül Evtad, İmamül [COLOR=#333333][FONT=Verdana]Ahyar, Celalüddini Buhari, Yunusus Sani, Abdürrazzak, İmamül Ahrar, Arifüt Tayyar el mağrufi [COLOR=#333333][FONT=Verdana]bi mülham(küllühüm sıddıkün) el Fatiha.”[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

   
 2. cemre

  cemre Yeni Üye

  Rebiülevvel ayında yapılacak ibadetlerin başında dua geliyor sanırım
   
 3. a

  angel Yeni Üye

  Rebiulevvel tahir olarak ne zamana denk geliyorsa duamızı edelim tabiki
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş