1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ramazanda Zekat Vermek Zorunda Mıyız?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Öncelikle yanlış bir algı ve bilgiyi düzelterek konumuza giriş yapmak istiyorum, Zekat yılın her döneminde verilebilir. Peki neden Ramazan ayında zekat vermemiz söylenmekte?

  İslam Dini belirli esaslara ve sünnete göre şekil almıştır, Peygamberin hayatındaki uygulamalar biz inananlara rehber olmuş, Kuran-ı Kerim'de detaylandırılmamış hususları yine Kuran'ın yapısını inkar etmeyen aktarılmış sünnetlerle pekiştirmekteyiz.

  Ramazan ayında yapılan ibadetlerin daha fazla sevabı olduğundan, ve mali disiplini Ramazana göre ayarladığımız dan zekatımızı bu ayda vermek münasip olacaktır.Her mevsimin bir güzelliği ve bereketi vardır, Ramazan ayıda ümmetin bereketidir, bu nedenle akıllıca bir ticaret yapmak kim istemez?

  Biz zekatımızı Ramazan ayında vererek bu iklimde her açıdan daha bereketli olacağına inandığımız işlerin içinde zekatı görüyoruz. Cenabı Allah verdiğiniz vereceğiniz tüm zekatları kabul eylesin. Amin.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş