1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ramazanda Oruç Tutmamak Günah Mı?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Ne yazık ki gençlerimiz yeterince bilgilendirilmediği için Dini konularda zayıf olanlarımızın sayısı artıyor. Ramazan ayında buluğ çağını yani ergenliğe ulaşan kız, erkek tüm Müslümanlar Ramazan orucunu tutmak ile mükelleftir. Ergenlik çağına gelmiş ve her hangi bir rahatsızlığı bulunmayanların Ramazan ayı boyunca oruç tutarak üzerilerine farz olan bu görevden hakkı ile çıkarlar.

  Peki bu bile bile Oruç tutmaz sak ne olur?

  Alemlerin Rabbi bizlere Ramazan Orucunu farz kıldığı için bu üzerimize bir sorumluluktur, şöyle düşünebiliriz, okulda öğretmeniniz size ders veriyor siz o derse çalışmıyor ve sınav vakti çatıyor geliyor ve zayıf alıyorsunuz, bunun karşılığı kırık not ve toplamda sınıfta kalmadır, işte Cenabı Allah Ramazan orucunun nasıl sevabı hediyesi bende saklı diyorsa karşılık olarak ta bu Orucu tutmayanları cezalandıracağını belirtiyor.

  Kısacası Müslüman olmamızın yükümlülüklerini üstlenerek görevlerimizi yapmalı ve Allah'a iyi bir kul olmalıyız. Emin olun bu çok karlı bir ticarettir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş