1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ramazan'da merdiven altı tatlıcılara dikkat

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Antalya Pastacılar Odası Başkanı Abdullah Sevimçok* Ramazan ayında artan tatlı talebini karşılamak üzere açılan merdiven altı üreticilere karşı vatandaşları uyardı.

  Sevimçok* yaptığı açıklamada* sağlıksız şartlarda üretilen tatlıların hastalığa davetiye çıkardığını bildirdi. Sevimçok* "Bunlar bir binanın bodrum katında veya bir mahallede tuttuğu dükkânda* sağlıksız ve kayıtsız üretim yapıp* milleti zehirliyor.

  Kaliteli malzeme ile ucuz ürün satmak akıl işi değil. Vatandaşlarımızı* sonradan çok daha büyük bedeller ödemeden* tatlı tüketimi konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum." dedi.
  Tatlı alınan dükkanların üretim izni olup olmadığına bakılmasını isteyen Sevimçok* üretim alanlarının ve ustaların sağlığının da önemli olduğunu vurguladı.

  Sevimçok* ayrıca turistin çok fazla olduğu dönemde gıda konusunda yaşanacak bir olumsuzluğun kent ve ülke turizmini olumsuz etkileyeceğini söyledi.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Ramazanda merdivevin altı atlıcıları nasıl yaptıkları belli olamayan tatlıdır...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş