1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ramazanda kalbinizi nasıl korursunuz

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  [​IMG]

  Ramazan ayında oruç tutmak isteyen kalp hastalarının dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgi veren kardiyoloji uzmanı Dr. Nihat Akçay* kalp hastalarına yemek konusunda uyarılarda bulundu.

  Özellikle ileri kalp yetmezliği ve diyabetik kalp hastalarının oruç tutmamalarının önerildiğini* buna rağmen ibadeti yerine getirmek isteyen kalp hastalarının iftar ve sahur arasında bol sıvı tüketmeleri gerektiğini hatırlatan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nihat Akçay* "Kalp ve tansiyon hastalarının iftar sofralarında ağır yağlı gıdalardan ziyade* daha hafif meyve ve sebze türü gıdaları tüketmeleri tavsiye edilir.
  Ayrıca* bu yıl Ramazan ayının yaz dönemine denk gelmesi nedeniyle oruçlu kalp hastalarının mümkün olduğunca sıcakta dışarı çıkmamaları* kendilerini fazla yormamaları* kullandıkları ilaçları iftar ve sahur arasına yaymaları gerekir. Yine kalp hastalarının zorlanmaları halinde oruç tutmakta ısrarcı olmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir" dedi.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Çok hareket etmeden...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş