1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ramazan Bayramında Hangi İbadetler Yapılır ?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Ramazan Bayramında Yapılan İbadetler ,
  Ramazan Bayramında Yapılması Gereken İbadetler Nelerdir ? ,
  Ramazan Bayramında Hangi İbadetler Yapılır ? ,

  Bayram insanları kaynaştırıp biraraya getiren en güzel vesilelerden biridir. Öyle ki, bayramda şahlanan yardımlaşma ve hediyeleşme ruhu yalnızca hayatta olanlara bağlı kalmaz, dünyadan gidip kabirlerinde bir Fatiha bekleyenlere kadar uzanır. Aslında ramazanda en büyük ibadet mezar ziyaretleridir. Mü’minler bayramda kabirleri ziyaret ederler; ruhlarına Kur’ân’lar, Fatihalar ve dualar okuyarak onları da sevindirirler.

  “Bu günümüzde yapacağımız ilk şey namaz kılmaktır“ mealindeki hadise dayanarak Ramazan ve Kurban bayramları bayram namazlarının kılınmasıyla başlar.

  Hz. Peygamber, “Arefe günü, kurban günü ve teşrik günleri biz Müslümanların bayramıdır. Bu günler yeme içme günleridir” buyurmuştur.

  Bayram gecelerinde uyanık bulunmanın kalbin uyanıklığına vesile olduğunu bildirirlerdi. Bunu bir hadis-i şeriflerinde şöyle ifade etmişlerdi:

  “Sevabını Allah’tan umarak iki bayram gecesinde kalkıp ibadet eden kimsenin kalbiRamazan Bayramında Yapılacak İbadetler - Ramazan Bayramında Yapılacak İbadetler Neler kalblerin öldüğü gün ölmez”

  Bayramlarda diğer yapılacak önemli şey ise, akraba ziyaretleridir. Sevdiklerimizi ziyaret edip gönüllerini almak da bir ibadettir.
   
 2. N

  Naime Yeni Üye

  Ramazan bayramında akrabalar ziyaret edilir ve kırık kalpler onarılır küskünlükler kalkar aradan
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş