1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ramazan Ayı'nda Yapılacak Bazı Dua ve İbadetler

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Ramazan Ayı 11 ayın sultanıdır. Ümmeti Muhammed'in ayı olarak bilinen bu ayda gündüzleri oruç ile geceleri ise teravih namazı ile ibadetle geçirmek her müslümanın yapması gerekenler arasında yer almaktadır. Kuran okumasını bilen herkesin bu ayda Kuran-ı Kerim'i hatim indirmesi gerekmektedir.

  Ramazan-ı Şerif'in ilk akşamı ( Şaban'ın son gününü Ramazan'ın son gününe bağlayan gece ): Bu gece akşam ile yatsı arasında iki rekat teşekkür namazı kılınır. Ya Rabbi Ramazan-ı Şerif ile müşerref kıldığın için denilir ve namaza durulur.

  Fatiha Şerife'den sonra birinci rekatta bir kere İnna a'taynakel kevser 2. rekatta ihlas- ı şerif okunur.

  Namaz bitince 70 kere İstiğfarı şerif, 70 Salavat-ı Şerif okunur ve dua edilir.

  İlk 10 gün içinde tesbih namazı kılınıp Hatm-i Enbiya yapılır. İkinci 10 gün içinde yine tesbih namazı kılınıp Hatm-i Enbiya yapılır. Üçüncü 10 gün içinde tevbe istiğfar, Hatm-i Enbiya ve 7 selat-ü selamdan sonra mümkünse Hatm-i İstiğfar yapılıp 1001 defa Estağfürullahe'l Aziym ve etübü ileyk denildikten sonra 7 ila 70 defa Salat- ü selam okunup dua edilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş