1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Neler Yapmalıyım?

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Epilasyon yönteminiz ve beslenme şeklinizin bacaklarınızın pürüzsüz olmasında büyük etkisi bulunan durumlar arasında yer almaktadır.

  *Bacaklarınıza her banyo ardından nemlendirici krem kullanımı ile masaj yapmalısınız. Böylece bacaklarınız daha yumuşak ve pürüzsüz olacaktır. Ayrıca duş esnasında bacaklarınıza peeling yapmanızda pürüzsüzlüğün ilk şartları arasında yer almaktadır.

  *Tüyler bacağınızı pürüzlü görünüme kavuşturduğu için epilasyon yöntemlerinden birinden faydalanarak bacaklarınıza pürüzsüzlük kazandırmalısınız.

  *Kimi zaman bacaklarda epilasyon ardından batık oluşumu meydana gelir. Bunun önüne geçmek için doğru uygulama yapmalısınız. Bacak tüylerini çıkış yönünün aksine almalı ve epilasyon ardından lif ile temizleme işlemi gerçekleştirmelisiniz.

  *Bacak tüyleriniz kısa ise asla ağda yapmamalısınız; aksi taktirde bacaklarınızda morluk oluşumlarına sebep olabilirsiniz. Tüyler belli uzunluğa eriştiği zaman ağda uygulaması gerçekleştirmelisiniz. Ağdanız ılık olmalıdır. Sıcak ağda uygulaması pütürlü görünüme sebep olur.

  *Epilasyon ardından bacaklarınıza soğuk su uygulaması yapmalı ve ardından nemlendirici krem kullanımı gerçekleştirmelisiniz.

  *Su cildi nemlendirici ve pürüzsüz görünüm kazandırıcı rol oynamaktadır. Bu nedenle su tüketiminize özen göstermelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş