1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Puk Kodu Öğrenme

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Telefon tarafından paylaşıldı.

 1. T

  Telefon Misafir

  Avea , Turcell, Vadafone gibi telefonların puk kodlarını nasıl öğrenebiliriz ?
   
 2. m

  mervesnr Yeni Üye

  Sordugunuz soruda Puk Kodu ile Pin Kodunu Değiştirmek hakkında bilgi istemişsiniz ben size bir içerik vereyim.

  Pin Kodunuzu 3 kere art arda yanlış girmeniz durumunda, pin kodunu tekrar belirleyebilmek için puk koduna ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda, 3 büyük operatörden puk kodunuzu nasıl öğrenebileceğinize değineceğim.


  Turkcell Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek

  * 444 0 532 [ Linkleri görebilmek için lütfen giriş yapın yada kayıt olun. ] arayarak, puk kodunuzu istediğinizi belirttikten sonra sizden istenen kişisel özel bilgilerinizden sonra, PUK kodunuz size bildirilecektir.
  * [ Linkleri görebilmek için lütfen giriş yapın yada kayıt olun. ]' nden de Puk kodunuzu öğrenme menüsünden, puk kodunuzu görebiliyorsunuz.

  * Turkcell online işlem merkezine kaydınız yoksa, SIFRE yazıp 2222' ye göndermeniz taktirde, gelen SüperŞifre' niz ile giriş yapabilirsiniz.

  Vodafone Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek

  * Vodafone Hatlı Cep telefonunuzdan 7000 yada 444 0 542 yi arayarak, [ Linkleri görebilmek için lütfen giriş yapın yada kayıt olun. ] ile konuşarak, PUK Bilginizi alabilirsiniz .
  * Vodafone web sayfasından, [ Linkleri görebilmek için lütfen giriş yapın yada kayıt olun. ] sistemine giriş yaptıktan sonra, Sol menüde Abonelik İşlemleri > Pin & Puk menüsünden, puk bilginizi görebiliyorsunuz ..

  * My Vodafone' a üye değilseniz, [ Linkleri görebilmek için lütfen giriş yapın yada kayıt olun. ] tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.

  Avea Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek

  * Avea hatlı cep telefonunuzdan 500' ü, diğer telefonlardan 444 1 500 Numaralı Avea Müşteri Hizmetleri' ni arayarak, güvenlik gereği istenen bilgileri verdikten sonra PUK kodunuzu temsilciden öğrenebilirsiniz.

  Belirtmem gerekir ki; PUK Kodu sadece PIN kodunun yanlıs girildiği durumda gerekli olmayabilir. Eğer PIN kodunuzu unuttuysanız da, PUK kodu ile değiştirebilirsiniz. Yani PIN Kodunun 3 kere yanlıs girilmesi durumunda PIN kodunun kilitlenmesini beklemeden, PIN kodunuzu PUK ile istediginiz zaman değiştirebiliyorsunuz.

  Bunun için: Telefonunuzun arama kısmına numara olarak:

  Pin1 Kodu Bloke Çözme : **05*Puk Kodu*yeni pin*yeni pin # Arama Tuşu

  Pin2 Kodu Bloke Çözme : **052*Puk 2*yeni pin2*yeni pin2 # Arama Tuşu


  Pin1 Kodu Değiştirme : **04*eski pin*yeni pin*yeni pin # Arama Tuşu

  Pin2 Kodu Değiştirme : **042*eski pin2*yeni pin2*yeni pin2 # Arama Tuşu
   
 3. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Puk kodu bulmak için verilen bilgiler yerinde teşekkürler.
   
 4. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Gelişmiş sistemleri sayesinde artık telefon üzerinden bunları öğrenebiliyoruz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş